Lublin: Radni zdecydowali. Będzie referendum w sprawie górek czechowskich

Górki Czechowskie w Lublinie | fot. Google Earth

Po sześciu godzinach gorącej dyskusji lubelscy radni zdecydowali, że 7 kwietnia w Lublinie odbędzie się referendum w sprawie przyszłości górek czechowskich.

Radni Rady Miasta Lublin zdecydowali o referendum dotyczącym przyszłości górek czechowskich, które odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia w Lublinie. Tego dnia w godz. 7-21 otwarte będą wszystkie lokale wyborcze na terenie Lublina, a mieszkańcy będą odpowiadali na pytanie:

Czy jest Pan/Pani za tym, aby Gmina Lublin zmieniła obecnie dopuszczony miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rodzaj zabudowy z usługowej, komercyjnej i sportowo-rekreacyjnej na zabudowę mieszkalno-usługową na nie więcej niż 30 ha terenu tzw. górek czechowskich w zamian za sfinansowanie przez obecnego właściciela zagospodarowania pozostałych 75 ha terenu jako zieleni publicznej (parku naturalistycznego), przy zachowaniu cennych przyrodniczo walorów i przekazaniu go Gminie Lublin?”.

Mieszkańcy na karcie do głosowania będą musieli zaznaczyć „TAK” (zgoda na budowę bloków w zamian za urządzony park) lub „NIE” (utrzymanie obecnego stanu górek czechowskich, zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego).

W referendum będą mogły wziąć udział osoby stale zamieszkujące na terenie miasta, posiadające czynne prawo wyborcze. Referendum będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania.

Wynik referendum będzie rozstrzygający, jeżeli za jednym z rozwiązań w sprawie poddanej pod referendum przypadnie więcej niż połowa ważnych głosów.

Przeczytaj także:

>> Będzie referendum w sprawie górek czechowskich. Oświadczenie TBV5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. „Nie” – Powstaną miejsca handlowo-usługowe, a pakru nie bedzie.
    Tak powinno byc napisane.
    Będzie referendum, pójdę zagłosować żeby powstał park.

  2. Moim zdaniem zasady demokracji przemawiają za referendum, jako dumny mieszkaniec lublina cieszę się tak owe się odbędzie. Swoim skromnym zdaniem dodam również ze na referendum bede głosować na tak. Nie ma rozwoju bez bloków, połączenie tego z parkiem to dobra inwestycja.

  3. No i super, niech będzie to referendum. Wezmę udział i będę na TAK

  4. mieszkaniówka do 13 pieter ma tu powstać, a pomiędzy nimi trochę upchanej zieleni, nie dajcie się zwieść tym pięknym zapowiedziom i górnolotnym słowom