Będzie dodatkowy dzień wolny od pracy w listopadzie. W Sejmie specjalna ustawa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Prawo i Sprawiedliwość chce dać Polakom jednorazowo dodatkowy dzień wolny od pracy. Ma to związek z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dodatkowy dzień wolny od pracy ma sprawić, że Polacy będą mogli godnie świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z inicjatywą wyszedł Paweł Zalewski, radny Prawa i Sprawiedliwości.

W tym roku 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości wypada w niedzielę. W związku z tym pojawia się pytanie, czy za 11.11.2018 przysługuje dzień wolny do wybrania w innym terminie? Niestety takiej możliwości nie ma, bowiem jak stanowi polskie prawo, dzień wolny wybrać można jedynie, gdy święto wypada w sobotę.

Kiedy dodatkowy dzień wolny od pracy?

Według radnego Zalewskiego okazją do „godnego upamiętnienia i uczczenia przez rodaków tak doniosłej rocznicy” jakim jest 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, byłoby jednorazowe ustanowienie dnia 12 listopada 2018 dniem wolnym od pracy.

Radny zainspirował się działaniami rodem z II RP. – Podparłem się dekretem marszałka Józefa Piłsudskiego, który zastosował taki precedens, ustanawiając w 10 lutego 1919 r. jednorazowe święto narodowe – mówił dla „Gazeta Polska Codziennie” Zalewski.

Projekt ustanowienia dnia 12 listopada 2018 dniem wolnym od pracy zostanie rozważony w Sejmie w przyszłym tygodniu.

Przeczytaj również: Zmiana czasu na zimowy 2018. Kiedy przestawiamy zegarki?3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. @Juzem, Ty takim wpisem pokazujesz że jesteś większym idiot* niż wszyscy z PiS razem wzięci. Wykaz się odrobina kultury i powstrzymaj się od takich wypowiedzi. Pomysł również że ludzie którzy są zatrudnieni na umowę o pracę czyli większość Polaków będzie miała w ten dzień wolny. I nikt Ci nie broni również podjąć pracy w takiej formie zatrudnienia.

  2. Niech szlak trafi tych zasrancow z pisu. Idźcie w pisdu. Idioci. Ciekawe czy zaplaca mi za ten dzień w którym nie będę mógł pracować. Debile idioci. Chciałbym mieć okazję kiedyś powiedzieć to każdemu pisiorowi prosto w mordę.