Będąc na kwarantannie pojechała odwiedzić rodziców. Teraz zapłaci 5 tys. zł kary

senior dziadek starszy pan 1
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Karę w wysokości 5 tys. zł nałożył Powiatowy Inspektor Sanitarny na 27-latkę. Kobieta nie stosowała się zasad kwarantanny, podczas której pojechała w odwiedziny do rodziców.

Na początku kwietnia policjanci radzyńskiej jednostki pojechali do jednej z miejscowości w gminie Wohyń, aby ponownie zweryfikować czy mieszkające tam małżeństwo objęte kwarantanną stosuje się do zaleceń inspektora sanitarnego.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że w domu przebywa tylko mężczyzna. Jego 27-letnia małżonka, po wcześniejszej kontroli policji zamówiła taksówkę i pojechała w odwiedziny do rodziców do innej miejscowości.

O zaistniałej sytuacji funkcjonariusze poinformowali Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radzyniu Podlaskim, który nałożył na kobietę karę w drodze decyzji administracyjnej w wysokości 5 tys. złotych.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 27-latka odpowie również przed sądem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.