Będą układać asfalt na ulicy Wrotkowskiej. Kierowcy pojadą objazdami

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W weekend zacznie się układanie ostatniej warstwy asfaltu na ulicy Wrotkowskiej. Na kierowców czekają utrudnienia w ruchu i objazdy. Sprawdź jak zmieni się organizacja ruchu.

Zmiany organizacji ruchu dotyczyć będą odcinka, którego budowa realizowana jest przy utrzymaniu ruchu pojazdów, czyli na zakresie od rejonu stacji paliw przy ul. Wrotkowskiej do rejonu terenów wojskowych. Prace związane z układaniem ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu zostały podzielone na dwa dni: sobotę i niedzielę. Każdego dnia organizacja ruchu w rejonie prowadzonych prac będą wyglądać inaczej.

Sobota – 30 marca

Roboty będą prowadzone na jezdni po stronie Lubelli, na odcinku od rejonu stacji paliw do rejonu terenów wojskowych. W trakcie prac jezdnia zostanie wyłączona z ruchu. Ruch obustronny będzie w tym czasie funkcjonował na jezdni po stronie stacji paliw. Utrzymany zostanie objazd ul. Inżynierską do ul. Smoluchowskiego. Dalej jazdę będzie można kontynuować ul. Smoluchowskiego do ul. Herberta lub „nową drogą” do ul. Kunickiego.

„Nie będzie możliwości przejazdu ul. Smoluchowskiego do ul. Nowy Świat. Zostanie ona „zaślepiona” w miejscu skrzyżowania z nowo-budowaną drogą. „Zaślepiona” przed skrzyżowaniem z ul. Smoluchowskiego zostanie także ul. Nowy Świat” – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Niedziela – 31 marca

W niedzielę prace będą prowadzone na jezdni po stronie stacji paliw, na odcinku od rejonu stacji paliw do rejonu terenów wojskowych. W trakcie prac wyłączone z ruchu zostaną: ul. Wrotkowska (od skrzyżowania z ul. Diamentową), ul. Inżynierska (od ul. Wrotkowskiej do przejazdu kolejowego) i ul. Smoluchowskiego (od sklepu z glazurą do ul. Nowy Świat). W dalszym ciągu ul. Nowy Świat pozostanie ulicą bez przejazdu do ul. Smoluchowskiego.

„Do ułożenia zostanie jeszcze asfalt na ul. Smoluchowskiego. Prace będą prowadzone przy zajęciu połowy jezdni w każdym etapie i ruchu wahadłowym na sąsiedniej połowie” – dodaje Karol Kieliszek.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z weekendowymi pracami objazdami pojedzie też komunikacja miejska. W sobotę od godz. 8 do 19 linia nr 6 pojedzie w obu kierunkach z ul. Kunickiego przez przedłużenie Dywizjonu 303, Smoluchowskiego, Inżynierską i Wrotkowską. Z kolei linia nr 21 z ul Dywizjonu 303 pojedzie prosto w jej przedłużenie, Smoluchowskiego, Inżynierską i na Wrotkowską. To oznacza, że autobusy nie pojawią się tego dnia na przystankach Dom Kolejarza 01, Nowy Świat 01 i 02, Smoluchowskiego 01 i 02, Leśna 02.

Natomiast w niedzielę objazdy będą obowiązywały przez cały dzień. I tak linia nr 6 pojedzie z ul. Zamojskiej w Lubelskiego Lipca 80, Stadionową, Krochmalną, Diamentową i Romera. Linia nr 21 pojedzie: Dywizjonu 303, Kunickiego, pl. Bychawski, Lubelskiego Lipca 80, Stadionowa, Krochmalna, Diamentowa i Romera.

Dodatkowo w niedzielę uruchomiona zostanie tymczasowa linia komunikacyjna nr 721 kursująca po trasie: Nowy Świat – Kunickiego – Dywizjonu 303 – Długa – Wyzwolenia – Mickiewicza – Kunickiego – Nowy Świat.

Wszystkie prace związane z przedłużeniem ul. Dywizjonu 303 mają się zakończyć do 17 kwietnia. Później konieczne będą też odbiory techniczne drogi oraz specjalnej tuby, która przykryła bocznicę kolejową.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.