Bary, restauracje i kawiarnie wkrótce mogą być czynne tylko do 22:00

piwo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Bary, restauracje i kawiarnie będą zamykane w całej Polsce po godzinie 22? Nad takim pomysłem pracuje Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Kancelarią Premiera.

O tej sprawie jako pierwsze poinformowało RMF FM. Minister Zdrowia ocenia, że niewiele osób wybiera się do barów lub restauracji po godzinie 22, żeby coś zjeść, a chodzi raczej o zabawę. Dlatego chce zakazać funkcjonowania barów, kawiarni i restauracji po godzinie 22.

Najpierw zaostrzenie ma objąć lokale w strefie czerwonej, ale docelowo ma obowiązywać w całym kraju do czasu, aż sytuacja epidemiologiczna się poprawi. Po godz. 22 w przypadku lokali gastronomicznym możliwe ma być tylko wydawanie jedzenia na wynos.

Czytaj także: Rząd planuje wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.