Rząd planuje wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa

Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Ministerstwo Zdrowia

Zmiany obostrzeń dotyczą zmniejszenia liczby osób na weselach, ograniczenia czasu pracy lokali gastronomicznych w strefie czerwonej oraz wprowadzenia obowiązku zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu w strefie żółtej.

Minister zdrowia na dzisiejszej konferencji prasowej odniósł się do tematu liczby łóżek w szpitalach dla pacjentów z COVID-19, nowej metody postępowania z osobami zakażonymi oraz nowych obostrzeń.

Resort zdrowia monitoruje rozwój epidemii we wszystkich wymiarach tego zjawiska. Najważniejsze wskaźniki to liczba zajętych łóżek i respiratorów. Minister poinformował, że jest ponad 8 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19, których jest obecnie ponad 2,3 tys.

„Nie spodziewamy się, aby w najbliższym czasie zabrakło łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zabezpieczyliśmy także ponad 800 respiratorów” – powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Mniej osób na weselach

Minister zdrowia zapowiedział, że będzie zaostrzał politykę regionalnych obostrzeń. Zostanie ograniczona liczba osób w zgromadzeniach np. weselach. W strefie zielonej do 100 osób, w żółtej do 75 osób, w czerwonej do 50 osób.

Nowe obostrzenie uderzy w gastronomię

W strefie czerwonej pojawi się nowe obostrzenie, którego jeszcze nie było w regulacjach. Mianowicie punkty gastronomiczne, restauracje, bary i puby nie będą mogły działać po godz. 22:00.

Obowiązek zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu

Kolejna modyfikacja obostrzeń to wprowadzenie obowiązku zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu także w strefie żółtej. Dotychczas taki obowiązek był tylko w strefie czerwonej.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.