Uwaga, jest bardzo ślisko! Szklanka na drogach regionu i ulicach Lublina

lisko marznące opady deszczu lód
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W niedzielny wieczór w Lubelskiem zaczął padać deszcz, który natychmiast zamarzał. Błyskawicznie zrobiło się bardzo ślisko na drogach regionu i ulicach Lublina.

Dziś w nocy w województwie lubelskim wystąpiły opady marznącego deszczu. Opady były słabe, ale dosyć dokuczliwe. Mimo dodatniej temperatury powietrza, na chodnikach i ulicach tworzy się lód, przez który jest bardzo ślisko.

Oznacza to, że na baczności muszą się mieć się kierowcy, ponieważ na drogach jest już bardzo ślisko. Również piesi muszą zachować szczególną ostrożność – przy takiej pogodzie chodniki są bardzo śliskie i łatwo o złamania.

Strażacy interweniowali już kilkanaście razy na terenie całego województwa do zdarzeń spowodowanych trudnymi warunkami na drogach. Interwencje głównie dotyczyły aut, które na skutek gołoledzi wypadały z jezdni.

Sytuacja ma poprawić się w ciągu dnia, kiedy temperatura zacznie rosnąć. Kolejnej nocy prognozują kolejne marznące opady.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.