Baobab nie jest już pomnikiem przyrody. Co to oznacza?

Baobab na placu Litewskim w Lublinie
Baobab na placu Litewskim w Lublinie

Podczas czwartkowej sesji, radni przyjęli uchwałę, która usuwa znajdujący się na pl. Litewskim baobab z listy pomników przyrody. Co to oznacza?

 

Za przyjęciem uchwały było 17 radnych, 3 przeciw i 8 powstrzymało się od głosu. Oznacza to, że po pozytywnej decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków topola czarna z placu Litewskiego zostanie wycięta.

 

W miejsce baobabu zostanie nasadzony dąb szypułkowy. Ale zanim to się stanie, Ratusz musi znaleźć odpowiednią sadzonkę. Musi ona spełniać następujące wymagania: minimum 70 cm obwodu, średnica bryły korzeniowej ma wynosić 1,5 metra. To będzie drzewo o wysokości kilku a nawet kilkunastu metrów.

 

Czytaj więcej: Plac Litewski w Lublinie. Co w miejsce baobabu? Już wiemy

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.