Bandycki atak w centrum Lublina. Podszedł do przechodnia i uderzył go butelką w głowę

karetka pogotowie autobus mpk ztm lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kryminalni zatrzymali 20-letniego mieszkańca, który odpowie za rozbój na przechodniu. Zaatakował 39-latka butelką na ulicy w centrum miasta. Ukradł mu telefon, a później sprzedał go jako swój w lombardzie.

Zaatakował przechodnia butelką

Do zdarzenia doszło w październiku na ul. Szczerbowskiego w Lublinie. Idący chodnikiem 39-latek w pewnym momencie został zaatakowany przez agresywnego mężczyznę. Dostał butelką w głowę, po czym stracił równowagę i upadł na ziemię, dostając od sprawcy jeszcze kilka ciosów pięścią. W wyniku napadu mieszkaniec Lublina stracił telefon.

Nad rozwikłaniem sprawy pracowali kryminalni z 4. komisariatu i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze zabezpieczyli zapisy kamer z pobliskiej okolicy. Dzięki tym czynnościom udało się wytypować sprawcę. Za rozbojem stał 20-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został zatrzymany, a skradziony przez niego telefon znaleziono w lombardzie.

Sprawca rozboju został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. 20-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mieszkańcowi Lublina grozi do 12 lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.