AZS UMCS Lublin dominuje w rankingu medalowym na Mistrzostwach Polski

lekkoatletyka

Lubelscy lekkoatleci z AZS UMCS Lublin osiągnęli znaczące sukcesy podczas 100. PZLA Mistrzostw Polski, zdobywając pięć kolejnych medali i umacniając swoją pozycję lidera w rankingu medalowym.

Złote i srebrne medale dla AZS UMCS

W porannych sesjach zawodów AZS UMCS Lublin zdobył kilka cennych medali. W rzucie dyskiem triumfowała Daria Zabawska (60.12), a tuż za nią uplasowała się Weronika Muszyńska (54.09). Mateusz Kwaśniewski zdobył brąz w rzucie oszczepem (76.11 SB). Krzysztof Hołub zdominował rywalizację na 400 metrów przez płotki, zdobywając złoto (50.32).

Wyróżniające się wyniki indywidualne

Łukasz Żak osiągnął znakomity wynik na 200 metrów, zdobywając srebrny medal i ustanawiając nowy rekord życiowy (20.61), który jest czternastym najlepszym wynikiem w historii Polski. Na 400 metrów bez płotków, Patryk Grzegorzewicz poprawił swój rekord życiowy (46.56 PB), zajmując szóste miejsce, a Mikołaj Kotyra był siódmy (47.73). Alicja Wrona-Kutrzepa zajęła piąte miejsce na 400 metrów (52.77).

Oczekiwania na kolejne sukcesy

Po dwóch dniach mistrzostw, lekkoatleci AZS UMCS Lublin wywalczyli trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale, co plasuje ich na pozycji lidera w rankingu medalowym. „Liczymy, że w sobotę ten dorobek się poprawi,” mówi trener drużyny.

Jakie są Wasze prognozy na kolejne dni mistrzostw? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach lub udostępnijcie ten artykuł!