Awaria szynobusu. Pociąg zepsuł się na trasie Lublin – Kraśnik

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Pociąg osobowy z Lublina do Kraśnika zepsuł się na trasie niedaleko miejscowości Krężnica Jara. Awarii uległ szynobus Przewozów Regionalnych. Do zdarzenia doszło w środę po południu.

Mowa tu o szynobusie relacji Lublin – Kraśnik, który wyjechał z Lublina o godz. 14.18. Jak relacjonuje nam jeden z pasażerów tuż przez przystankiem kolejowym Krężnica Jara pociąg zaczął nagle zwalniać i zatrzymał się w polu. Po chwili obsługa pociągu poinformowała pasażerów o awarii, lecz nie podali przyczyny.

Zgodnie z procedurami pasażerowie nie mogli opuścić pociągu. – „Jest usterka techniczna i tyle wiem” – wyjaśnia w rozmowie z nami Zofia Dziwulska, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Po około 40 minutach oczekiwania na miejsce przyjechał drugi szynobus, który zepchnął zepsuty pociąg osobowy z pasażerami do Niedrzwicy Dużej. Tam pasażerowie przesiedli się do sprawnego szynobusu i kontynuowali swoją podróż.

Zepsuty pociąg został już odholowany do Lublina, gdzie przejdzie przegląd i naprawę.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Działanie zgodnie z procedurami…skoro nie pali się to po wychodzić. Podawanie przyczyny i opisu usterki też mija się z celem o ile nie wiezie się mobilnego servisu na pokładzie…