Autobusy zastąpią pociągi na trasie Lublin – Dęblin. Sprawdź rozkład kursowania

pkp lublin dworzec pociągi

Autobusy zastąpią pociągi PolRegio na trasie Lublin – Dęblin. Powodem jest zamknięcie szlaku kolejowego Lublin – Warszawa.

 

Zmiany zaczną obowiązywać od 11 czerwca, kiedy to spółka PKP Polskie Linie Kolejowe rozpocznie prace modernizacyjne na linii kolejowej Lublin – Warszawa. Część pociągów pojedzie objazdem m.in. przez Lubartów i Parczew. Wyjątkiem będzie odcinek Lublin – Dęblin, gdzie zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza na czas prac modernizacyjnych.

 

Autobusy będą kursowały zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy, który został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie jak najmniej odczuli niezgodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych. Całą trasę z Lublina do Dęblina autobusy będą pokonywały w czasie około dwóch godzin.

 

Autobusy nie będą dojeżdżały bezpośrednio do stacji kolejowych i nie obsłużą po drodze przystanków: Stasin Polny, Czesławice, Puławy Chemia oraz Puławy Azoty. – Pasażerowie będą korzystali z przystanków zlokalizowanych w innych, bardziej dogodnych dla nich miejscach, wskazanych w rozkładzie jazdy – wyjaśnia Zofia Dziewulska z Polregio.

 

Będą jednak zatrzymywały się dodatkowo na przystanku komunikacji miejskiej w Lublinie przy ul. Jana Pawła „Perłowa” oraz w Dęblinie przy ul. Wiślanej.

 

Pojazdy będą oznakowane logiem PolRegio, a przejazd będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków.

 

Rozkład jazdy

lublin dęblin rozkład pkp autobusy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.