Audi owinęło się na słupie. Nie żyją trzy młode osoby, czwarta walczy o życie w szpitalu

Wypadek audi na ul. Jana Pawła II w Lublinie
Wypadek audi na ul. Jana Pawła II w Lublinie | fot. czytelnik Wojtek

Tragiczny wypadek w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-latek kierujący audi stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w słup. Trzy osoby, w tym kierowca, zginęły na miejscu. Czwarta osoba walczy o życie w szpitalu.

Wypadek na ul. Jana Pawła II Lublin

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z czwartku na piątek (5/6.01) na ul. Jana Pawła II w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Gęsią samochód marki Audi A4 uderzył w słup latarni na pasie rozdzielającym jezdnie. Samochodem podróżowały cztery osoby w wieku 16, 16, 17 i 18 lat.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że pojazd poruszał się ul. Jana Pawła II w kierunku al. Kraśnickiej. Kierujący samochodem 18-latek w wyniku niedostosowania prędkości do warunków stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wpadł w poślizg, a następnie z impetem uderzył w bariery i słup latarni. Siła uderzenia była tak duża, że w pojeździe zostały zakleszczone wszystkie podróżujące osoby.

Na miejscu interweniowała policja, pięć zastępów straży pożarnej, trzy zespoły ratownictwa medycznego i pogotowie energetyczne. Przed przyjazdem służb ratunkowych, świadkowie zdarzenia ewakuowali z pojazdu 16-latka, który następnie został przekazany w ręce ratowników medycznych. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon pozostałych osób zakleszczonych we wraku pojazdu.

Strażacy dopiero po wykonanych czynnościach przez prokuratora, przy pomocy specjalistycznego sprzętu, wydostali z wraku pozostałe osoby. To 18-letni kierowca i dwoje pasażerów: 17-latek i 16-latka. Do szpitala w ciężkim stanie został przewieziony trzeci z pasażerów, 16-latek, który walczy o życie.

Na miejscu przez wiele godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Trwa wyjaśniania dokładnych okoliczności tego zdarzenia. W czasie pracy służb ulica była nieprzejezdna.

Poszkodowani w wypadku są mieszkańcami Lublina i powiatu lubelskiego. Ich ciała zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Aktualizacja:

Zdjęcia z wypadku

Samochód owinięty na słupie na ul. Jana Pawła II w Lublinie
Samochód owinięty na słupie na ul. Jana Pawła II w Lublinie | fot. KMP Lublin
Audi uderzyło w słup na ul. Jana Pawła II w Lublinie
Audi uderzyło w słup na ul. Jana Pawła II w Lublinie | fot. KMP Lublin
Wrak audi po wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie
Wrak audi po wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie | fot. KMP Lublin

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.