Auchan wprowadza godziny ciszy. Specjalnie wyznaczony czas na zakupy dla osób z autyzmem

sklep handel niedziela market zakupy auchan
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

„Godziny ciszy” to akcja, którą wprowadza sieć hipermarketów Auchan. Przyciemnione światło, wyłączona muzyka i telewizory oraz dodatkowa kasa. Wszystko z myślą o osobach z autyzmem.

“Godziny ciszy” to oddolna inicjatywa hipermarketu Auchan Częstochowa Północ, który w ramach współpracy z lokalnym Stowarzyszeniem “Daj mi czas” wprowadził ją w swoim sklepie na początku kwietnia z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

W ślad sklepu w Częstochowie poszły już inne sklepy, np. we Wrocławiu, w Gdańsku, Radomiu, Kielcach, Rzeszowie, a teraz i w Lublinie. Jak tłumaczą przedstawiciele sieci, jest ona bardzo pozytywnie odbierana przez klientów.

„Godziny ciszy” w Auchan

Akcja pod nazwą “Godziny ciszy”, to specjalnie wyznaczony czas na zakupy dla osób ze spektrum autyzmu. W tym specjalnie wyznaczonym czasie na terenie hipermarketu zostaną przyciemnione światła, nie są nadawane komunikaty, nie ma muzyki, a wszystkie telewizory są wyłączone. Dodatkowo, specjalna, uprzywilejowana kasa jest oddana do dyspozycji osób kupujących.

Chcemy dzielić się tą dobrą praktyką, ale przede wszystkim działać na rzecz lokalnych społeczności. Współpracownicy Auchan są zaangażowani w wiele działań tego typu, jak choćby współpraca z lokalnymi stowarzyszeniami, które wspiera Fundacja Auchan na rzecz młodzieży, wsparcie Domów Dziecka. Każdy hipermarket współpracuje również z Bankiem Żywności przekazując żywność i przyczyniając się do niemarnowania żywności” – czytamy w komunikacie sieci.

„Godziny ciszy” w Auchan w Lublinie

Każdy sklep Auchan, w swoim rytmie, wprowadza obecnie tę akcję. I tak w Lublinie akcja będzie prowadzona w dwóch hipermarketach: Auchan Lublin Czechów i Auchan Lublin Al. Witosa.

I tak Auchan Lublin Czechów wprowadził „Godziny ciszy” od 5 czerwca (środa) w godzinach od 8 do 10. Akcja będzie powtarzana co tydzień, w każdą środę. Natomiast akcja w Auchan Lublin Al. Witosa zostanie wprowadzona prawdopodobnie w połowie czerwca. Na razie nie jest znany dokładny termin, ani godziny, w których będą obowiązywały „Godziny ciszy”.

Jak udało nam się ustalić galeria handlowa Atrium Felicity nie włączy się do akcji, tak jak to ma miejsce w innych galeriach w Polsce sąsiadujących ze sklepem.


Aktualizacja: W tych sklepach zrobisz zakupy w ciszy i spokoju. Wprowadzono w nich specjalne godziny

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.