Atak terrorystyczny podczas koncertu na Arenie Lublin. Wielkie ćwiczenia lubelskich służb

materiały policji

Na Arenie Lublin doszło do ataku terrorystycznego. Tuż przed rozpoczęciem się koncertu, pomiędzy stojącymi w kolejce do wejścia ludźmi nastąpiła eksplozja ładunku wybuchowego. Terroryści oddali kilka strzałów i wzięli zakładników.

Tak wyglądały ćwiczenia „Lublin 2016″, które miały pomóc w zgraniu lubelskich służb, zabezpieczających zbliżające się Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO.

Akcja rozgrywa się na miejskim stadionie Arena Lublin, gdzie planowany jest koncert kilku zespołów rockowych. Przy wejściu głównym pomiędzy ludźmi stojącymi w kolejce następuje wybuch, który rani wiele osób. Powstaje panika, ludzie rozbiegają się. Jednocześnie wewnątrz stadionu kilku zamaskowanych terrorystów oddaje strzały i bierze zakładników. Terroryści barykadują się w jednym z pomieszczeń.

Jako pierwsze na miejsce wkraczają: Pogotowie, Straż Pożarna i Policja. Rozpoczyna się segregacja rannych, zabezpieczenie terenu wokół miejsca wybuchu, odgradzany jest teren działań. Policyjni pirotechnicy sprawdzają teren pod kątem ujawnienia materiałów wybuchowych. Okazuje się, że na parkingu wokół obiektu w zaparkowanym samochodzie funkcjonariusze ujawniają środki chemiczne niewiadomego pochodzenia umieszczone w butlach i kanistrach. Po ich sprawdzeniu straż pożarna podejmuje ich rozpoznanie i neutralizację.

Jednocześnie trwają próby nawiązania kontaktu z terrorystami, a następnie negocjacje. W ich wyniku porywacze uwalniają część zakładników. Ten moment wykorzystują policyjni antyterroryści, którzy dokonują szturmu na siedzibę terrorystów.

Tak wyglądały ćwiczenia służb w ramach ćwiczeń „Lublin 2016 „, które odbyły się w dniu wczorajszym w Lublinie. Ćwiczenia koordynowały działania odpowiedzialnych za bezpieczeństwo służb i instytucji.

Ćwiczenia „Lublin 2016” były sprawdzianem zgrania i działania służb i podmiotów zaangażowanych do zapewnienia bezpieczeństwa i wypracowania standardów zachowań w sytuacjach nadzwyczajnych, szczególnie w aspekcie nadchodzących Światowych Dni Młodzieży.

Ćwiczenia antyterrorystyczne „Lublin 2016”

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.