Asterion — Twoja klinika osteopatii i fizjoterapii w Lublinie. Holistyczna opieka dla Ciebie i Twojej rodziny

Centrum Medyczne Asterion
fot. Centrum Medyczne Asterion

W klinice Asterion w Lublinie czeka na Ciebie kompleksowa opieka fizjoterapeutyczna i osteopatyczna, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Sprawdź sam i ciesz się lepszym zdrowiem.

Różne dziedziny, jeden cel: Zdrowie Twoje i Twojej rodziny

Osteopatia i fizjoterapia to dwie różne dziedziny medycyny zajmujące się leczeniem i rehabilitacją pacjentów, ale mające pewne różnice w podejściu i metodach terapeutycznych.

Osteopatia to holistyczna metoda leczenia, która koncentruje się na zrozumieniu, jak struktura ciała wpływa na jego funkcje, a także na wspieraniu naturalnej zdolności organizmu do samoleczenia się. Osteopaci starają się wykryć i korygować dysfunkcje tkankowe, stawowe czy narządów wewnętrznych, które mogą prowadzić do różnych dolegliwości. Terapia osteopatyczna często obejmuje delikatne manipulacje i techniki manualne, takie jak mobilizacje stawów czy tzw. techniki miękkie, które mają na celu przywrócenie równowagi i harmonii w ciele.

Z kolei fizjoterapia (zwana również rehabilitacją ruchową) skupia się głównie na przywracaniu funkcji ruchowych i poprawie zdolności pacjenta do wykonywania codziennych czynności. Fizjoterapeuci stosują różnorodne metody, ćwiczenia oraz techniki terapeutyczne, aby złagodzić ból, poprawić zakres ruchu, zwiększyć siłę mięśniową oraz zapobiegać ewentualnym dalszym urazom. Ich praca może obejmować także edukację pacjenta na temat zdrowego stylu życia oraz zapobiegania kontuzjom.

Podsumowując, osteopatia skupia się na całościowym podejściu do leczenia, kładąc nacisk na zrozumienie związków pomiędzy strukturą a funkcją ciała, podczas gdy fizjoterapia koncentruje się głównie na przywracaniu funkcji ruchowych poprzez różnorodne ćwiczenia i terapie.

Dlaczego warto skorzystać z holistycznej opieki?

Ból wpływa negatywnie na jakość naszego życia, a stosowanie leków przeciwbólowych nie zawsze przynosi ulgę. Do tego wybór odpowiedniego specjalisty nie należy do najprostszych. Dlatego warto rozważyć opiekę kliniki Asterion.

Klinika Asterion to nie tylko miejsce rehabilitacji, fizjoterapii i osteopatii w Lublinie, ale przede wszystkim centrum kompleksowej opieki medycznej. Nasz zespół specjalistów to pasjonaci swojej dziedziny, gotowi pomóc pacjentom w każdym aspekcie ich zdrowia.

Centrum Medyczne Asterion, terapeuta, pacjent
fot. Centrum Medyczne Asterion

Kto korzysta z naszej kliniki:

 • rodzice z dziećmi (cały przekrój wiekowy),
 • dorośli (bóle kręgosłupa, efekty pracy siedzącej),
 • dorośli i dzieci po interwencjach chirurgicznych,
 • osoby po udarach,
 • sportowcy (amatorzy i profesjonaliści),
 • kobiety w ciąży, kobiety po ciąży – blizna po cc,

Dzięki naszym usługom pacjenci mogą liczyć na skuteczne leczenie różnorodnych dolegliwości, począwszy od kontuzji pourazowych, poprzez bóle kręgosłupa, aż po problemy z układem moczowo-płciowym. W naszej klinice oferujemy również terapię dziecięcą oraz współpracujemy z innymi specjalistami, zapewniając kompleksową i wszechstronną opiekę medyczną.

Centrum Medyczne Asterion
fot. Centrum Medyczne Asterion

W czym możemy pomóc:

 • terapia wszelkiego rodzaju bólów kręgosłupa, bóli lędźwiowych, rwy kulszowej, bólów barku, kolan, miednicy, bólów głowy, migren
 • mobilizacja blizn wszelkiego rodzaju (blizny pooperacyjne, blizna po cc)
 • terapia wisceralna
 • fizjoterapia skolioz
 • bruksizm,
 • fizjoterapia stomatologiczna,
 • fizjoterapia neurologiczna (terapia po udarach, terapia dzieci z chorobami neurologicznymi).
 • fizjoterapia i osteopatia dzieci (kolki, refluks, bóle brzuszka, zaparcia, problemy ze snem, itp.)
 • terapia dzieci z autyzmem (w szczególności osteopatia)
 • fizjoterapia kobiet w ciąży (bóle pachwin, bóle kręgosłupa)
 • masaż klasyczny i leczniczy, masaż gorącymi kamieniam
 • kliknij, aby sprawdzić, w czym jeszcze możemy pomóc

Jesteśmy dumni ze skuteczności naszych terapii, co potwierdzają opinie naszych pacjentów. Ponad 300 pozytywnych opinii w Google, ze średnią oceną 5.0, to dla naszej kliniki nie tylko dowód uznania, ale przede wszystkim motywacja do dalszego doskonalenia naszych usług i dbałości o zdrowie naszych pacjentów — mówi Konrad Skrzat.

Centrum Medyczne Asterion
fot. Centrum Medyczne Asterion

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Podczas pierwszej wizyty, przeprowadzamy szczegółowy wywiad z pacjentem z dokładnym badaniem klinicznym. Diagnostykę uzupełniamy o dostępne badania obrazowe, co stanowi podstawę do opracowania planu terapii, formę i jej częstotliwości. Czas wizyty wynosi zazwyczaj od 30 do 60 minut i jest zależny od rodzaju problemu, jego zaawansowania oraz wieku pacjenta.

Umów wizytę w klinice Asterion

Klinika Asterion znajduje się przy ulicy Baltazara Paśnikowskiego 11A w Lublinie, gdzie swobodnie zaparkujesz samochód obok budynku. Do kliniki dojedziesz również komunikacją miejską numer 12, 26, 38, 78, 150, 151, 161.

Wizytę możesz umówić telefonicznie pod nr telefonu: 793177877 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 lub online na stronie. Więcej informacji znajdziesz również na profilu Facebook oraz na kanale YouTube

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.