Arena Lublin i Plac Litewski zostaną podświetlone na różowo. Dlaczego?

Arena Lublin
Stadion miejski Arena Lublin | fot. Dominik Wąsik

W piątek 15 października Arena Lublin i Plac Litewski rozbłysną różowym światłem. W ten sposób Lublin przyłączy się do walki z rakiem piersi.

Podświetlone obiekty miejskie na różowo

Niecodzienny widok czeka na tych, którzy wieczorem 15 października wybiorą się na spacer po Placu Litewskim lub będą przejeżdżać obok Areny Lublin. Obiekty miejskie zmienią swoje neutralne barwy na te bardziej wyraziste i pokryją się różową iluminacją.

Wyjątkowe oświetlenie ma zwrócić uwagę na znaczenie zdrowia piersi i być znakiem solidarności z kobietami, które toczą trudną walkę z rakiem piersi. Cały październik jest miesiącem poświęconym profilaktyce chorób nowotworowych. Lublin, podobnie jak wiele innych miast polskich i europejskich, dołącza do tej inicjatywy.

Plac Litewski (Baobab, kasztanowce i fontanny) i Arena Lublin będą okolicznościowo oświetlone dzisiaj (15 października) w godz. 18.00-24.00.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.