Aqua Lublin po roku działalności na plusie. Podsumowanie na kompleksie basenów

cof

Arena Lublin podsumowuje rok działania kompleksu basenów znajdujących się na al. Zygmuntowskich. Przez ten czas obiekt miał blisko 400 tys. klientów.

– Całkowity wynik finansowy na koniec września wyniósł około 112 800 zł – informuje Jacek Czarecki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jest to unikatowe w skali kraju, ponieważ żaden obiekt w Polsce przez pierwsze dwa czy trzy lata nie zbliżył się do wyniku zero.

Od otwarcia Aqua Lublin w połowie października ubiegłego roku do końca września kompleks Aqua Lublin miał ponad 393 tys. klientów, a odwiedziło w sumie 800 tys. gości.

Pływacko-rekreacyjny ośrodek przy Al. Zygmuntowskich nie musiał walczyć o osiągnięcie progu gości, ponieważ obiekt był finansowany ze środków miasta i dotacji udzielonych przez ministerstwo sportu. Inaczej było na Arenie Lublin, gdzie stadion musiał osiągać dane wyniki. – Celu osiągnięcia danej frekwencji na Aqua nie było, ponieważ obiekt nie był finansowany ze środków unijnych – dodaje Czarecki.

Arena Lublin otwarta jesienią 2014r. również powinien zamknąć rok z zyskiem. Władze mówią o kwocie 200 tys. złotych. Natomiast centrum rekreacyjne z basenem przy Łabędziej wychodzi z zyskiem na zero.

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.