AQUA Lublin: Już w październiku popływamy w nowoczesnym aquaparku [INFORMACJE, CENNIK]

AQUA LUBLIN 1

W październiku zostanie otwarty powstający w Lublinie aquapark. Obiekt będzie podzielony na dwie części. W obiekcie znajdą się m.in. basen sportowy, dwie niecki basenowe z hydromasażem, zjeżdżalnie wodne, grota lodowa czy sauny.

Nowy obiekt znajdujący się przy al. Zygmuntowskich jest już na ostatniej prostej. Dzisiaj tj. 15 września został odebrany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od gminy Lublin. Kolejnym etapem będzie szkolenie pracowników, którzy będą musieli zapoznać się obiektem, na którym będzie im pracować.

– Po przekazaniu nam obiektu przez gminę Lublin nasi pracownicy będą musieli zapoznać się z tymi miejscami Aqua Lublin, do których nie można było wchodzić podczas budowy – mówi Karol Adamaszek Specjalista ds. Promocji

Jak po każdym procesie inwestycyjnym stwierdzono również usterki, które Wykonawca musi usunąć w terminie ustalonym w protokole. Nadzór nad usunięciem usterek będą sprawowali pracownicy MOSiR „Bystrzyca” z działu inwestycji i bezpośredniej obsługi obiektu.

Przed otwarciem czeka nas jeszcze dużo pracy – mówi menadżer obiektów sportowo-rekreacyjnych MOSiR, Marcin Bielski

Kompleks jeszcze we wrześniu będzie otwarty, ale najpierw dla klientów instytucjonalnych (klubów czy szkółek pływackich). W ten sposób chcą zebrać uwagi, tak by można było jeszcze coś poprawić przez otwarciem AQUY dla pozostałych, co nastąpi jak zdradzają urzędnicy na początku października.

Basen, który wchodzi w skład obiektu AQUA Lublin
Basen, który wchodzi w skład obiektu AQUA Lublin | fot. MOSiR Lublin

AQUA Lublin jest podzielony na dwie części. Strefa wody to główny basen sportowy, dwie niecki basenowe z hydromasażem, jacuzzi, rwącą rzeką, 3 zjeżdżalniami i wodnym placem zabaw.

– Druga część to tak zwane saunarium – mówi kierownik obiektów sportowo-rekreacyjnych przy Alejach Zygmuntowskich, Izabela Czernicka-Białowąs..

Saunarium obejmuje 5 saun, grotę lodową, wypoczywalnię oraz tzw. balię do zanurzania.

Ponadto w obiekcie znajdzie się hala sportowa, siłownia, sala ćwiczeń aerobowych, sala fitness.

Cennik – czy drogo?

Podstawą przyjętych cen były przede wszystkim wyliczenia szacunkowych kosztów utrzymania obiektu oraz cen na podobnych obiektach w Polsce. W ofercie cenowej AQUA Lublin znaleźć można więc opcję „Tanie Pływanie”.

– To standardowa, promocyjna pozycja w cenniku także w obiektach MOSiR „Bystrzyca” przy al. Zygmuntowskich (strefa h2o) i ul. Łabędziej (Centrum Sportowo-Rekreacyjne), dlatego utrzymaliśmy ją również w AQUA Lublin – dopowiada Adamaszek – Chcemy też namówić do korzystania z kompleksu basenu olimpijskiego rodziny, stąd bilet rodzinny (obejmuje wejście dorosłego/dorosłych z dzieckiem/dziećmi).

Podobnie jest z seniorami, zaś osobom niepełnosprawnym przysługują bilety ulgowe. Aby wpisać się w strategię Urzędu Miasta Lublin, który namawia osoby starsze do aktywności (i stwarza ku temu możliwości) został wprowadzony „Dzień Seniora” – jednego dnia w tygodniu seniorzy dostaną zniżki na korzystanie z AQUA Lublin.

Na obiekcie honorowane są karty Bus Bonus, miejską Rodzina 3 plus oraz Lubelską Kartę Seniora.

Cennik_Aqua_Lublin_wrzesieńLodowisko już od października

Jak zapowiada zarząd Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” już od października będziemy mogli jeździć na łyżwach, ponieważ hala lodowa będzie dostępna. Jak na razie trwają przygotowania sprzętu do startu sezonu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.