AQUA Lublin: Już w październiku popływamy w nowoczesnym aquaparku [INFORMACJE, CENNIK]

AQUA Lublin: Już w październiku popływamy w nowoczesnym aquaparku [INFORMACJE, CENNIK] - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

W październiku zostanie otwarty powstający w Lublinie aquapark. Obiekt będzie podzielony na dwie części. W obiekcie znajdą się m.in. basen sportowy, dwie niecki basenowe z hydromasażem, zjeżdżalnie wodne, grota lodowa czy sauny.

Nowy obiekt znajdujący się przy al. Zygmuntowskich jest już na ostatniej prostej. Dzisiaj tj. 15 września został odebrany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od gminy Lublin. Kolejnym etapem będzie szkolenie pracowników, którzy będą musieli zapoznać się obiektem, na którym będzie im pracować.

– Po przekazaniu nam obiektu przez gminę Lublin nasi pracownicy będą musieli zapoznać się z tymi miejscami Aqua Lublin, do których nie można było wchodzić podczas budowy – mówi Karol Adamaszek Specjalista ds. Promocji

Jak po każdym procesie inwestycyjnym stwierdzono również usterki, które Wykonawca musi usunąć w terminie ustalonym w protokole. Nadzór nad usunięciem usterek będą sprawowali pracownicy MOSiR „Bystrzyca” z działu inwestycji i bezpośredniej obsługi obiektu.

Przed otwarciem czeka nas jeszcze dużo pracy – mówi menadżer obiektów sportowo-rekreacyjnych MOSiR, Marcin Bielski

Kompleks jeszcze we wrześniu będzie otwarty, ale najpierw dla klientów instytucjonalnych (klubów czy szkółek pływackich). W ten sposób chcą zebrać uwagi, tak by można było jeszcze coś poprawić przez otwarciem AQUY dla pozostałych, co nastąpi jak zdradzają urzędnicy na początku października.

Basen, który wchodzi w skład obiektu AQUA Lublin
Basen, który wchodzi w skład obiektu AQUA Lublin | fot. MOSiR Lublin

AQUA Lublin jest podzielony na dwie części. Strefa wody to główny basen sportowy, dwie niecki basenowe z hydromasażem, jacuzzi, rwącą rzeką, 3 zjeżdżalniami i wodnym placem zabaw.

– Druga część to tak zwane saunarium – mówi kierownik obiektów sportowo-rekreacyjnych przy Alejach Zygmuntowskich, Izabela Czernicka-Białowąs..

Saunarium obejmuje 5 saun, grotę lodową, wypoczywalnię oraz tzw. balię do zanurzania.

Ponadto w obiekcie znajdzie się hala sportowa, siłownia, sala ćwiczeń aerobowych, sala fitness.

Cennik – czy drogo?

Podstawą przyjętych cen były przede wszystkim wyliczenia szacunkowych kosztów utrzymania obiektu oraz cen na podobnych obiektach w Polsce. W ofercie cenowej AQUA Lublin znaleźć można więc opcję „Tanie Pływanie”.

– To standardowa, promocyjna pozycja w cenniku także w obiektach MOSiR „Bystrzyca” przy al. Zygmuntowskich (strefa h2o) i ul. Łabędziej (Centrum Sportowo-Rekreacyjne), dlatego utrzymaliśmy ją również w AQUA Lublin – dopowiada Adamaszek – Chcemy też namówić do korzystania z kompleksu basenu olimpijskiego rodziny, stąd bilet rodzinny (obejmuje wejście dorosłego/dorosłych z dzieckiem/dziećmi).

Podobnie jest z seniorami, zaś osobom niepełnosprawnym przysługują bilety ulgowe. Aby wpisać się w strategię Urzędu Miasta Lublin, który namawia osoby starsze do aktywności (i stwarza ku temu możliwości) został wprowadzony „Dzień Seniora” – jednego dnia w tygodniu seniorzy dostaną zniżki na korzystanie z AQUA Lublin.

Na obiekcie honorowane są karty Bus Bonus, miejską Rodzina 3 plus oraz Lubelską Kartę Seniora.

Cennik_Aqua_Lublin_wrzesieńLodowisko już od października

Jak zapowiada zarząd Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” już od października będziemy mogli jeździć na łyżwach, ponieważ hala lodowa będzie dostępna. Jak na razie trwają przygotowania sprzętu do startu sezonu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.