AQUA Lublin już otwarta. Pierwsi chętni korzystają już z obiektu [ZDJĘCIA]

aqua lublin otwarcie
Otwarcie Aqua Lublin | fot. spottedlublin.pl

Kompleks pływacki przy Al. Zygmuntowskich został otwarty dla lublinian w czwartek po południu. Tłumów podczas otwarcia nie było, lecz obiekt już cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Co takiego tu znajdziemy?

aqua lublin

Aqua Lublin, bo taką nosi nazwę, kosztował 107 mln złotych, z czego 36 mln pochodziło z dofinansowania ministerstwa sportu. Kompleks będzie czynny przez siedem dni w tygodniu, w godzinach 6-22. Jednocześnie z atrakcji kompleksu wodnego będzie mogło korzystać 400 osób, a dziennie ok. 4 tysięcy.

Jest to jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów pływackich w kraju jak i Europie. Ma służyć mieszkańcom do wypoczynku, a w przyszłości też rehabilitacji oraz sportowcom.

Obok pięćdziesięciometrowego basenu olimpijskiego jest część rekreacyjna, na którą składa się kompleks pięciu saun, trzy baseny rekreacyjne, dwie zjeżdżalnie o długości 76 i 116 metrów oraz wodny plac zabaw. Powierzchnia lustra wody wynosi łącznie 2452 metry kwadratowe, a w obiegu jest 4900 metrów sześciennych wody. Napełnianie wszystkich basenów trwało ponad dwa tygodnie.

Promocyjny szał przez pierwszy miesiąc

Do 15 listopada w ramach promocji ceny podstawowe biletów są obniżone o 50 procent. Dzieci w wieku szkolnym (do trzeciej klasy gimnazjum włącznie) wejdą za złotówkę. Starci za bilet 60-minutowy ważny tylko w strefie wody zapłacą 9 zł (ulgowy 7 zł), zaś 180-minutowy 18 zł (ulgowy 14 zł). Kupując bilet na strefę wody można korzystać z głównego basenu, bilet uprawnia też do wstępu na dwie niecki z hydromasażem, jacuzzi, rzeką, trzema zjeżdżalniami i wodnym placem zabaw.

Jeśli ktoś chce korzystać nie tylko z atrakcji wodnych, ale i saun, musi wydać na bilet nieco więcej. Za normalny 60-minutowy zapłaci 11 zł (ulgowy 8,50 zł), a za 180-minutowy 22 zł (ulgowy za 17 zł).

Aqua Lublin w liczbach

11 625 m sześc. betonu zużyto do budowy

1 225 ton stali zużyto do budowy

986 betonowych pali (razem mają 10 km długości) stabilizuje grunt pod obiektem

570 m sześc. drewna zużyto do budowy

200 km kabli ułożono w trakcie budowy

2 542 mkw. powierzchni ma lustro wody

4 900 m sześc. wody znajduje się w Aqua Lublin

19 central wentylacyjnych znajduje się w kompleksie

107 000 000 zł kosztowały prace budowlane i wyposażenie obiektu.

4 tys. osób będzie mogło korzystać dziennie z kompleksu wodnego

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.