Aqua Lublin jedną z najlepszych inwestycji komunalnych w Polsce Wschodniej

DSC02631 e1474455946596
Aqua Lublin | fot. Dominik Wąsik

Kompleks pływacki Aqua Lublin został wybrany jedną z najlepszych inwestycji komunalnych w Polsce Wschodniej w 2016 roku.

Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych inwestycji komunalnych, wskazanie ich skali oraz prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców pięciu województw Polski wschodniej.

– Liczba zgłoszeń oraz zainteresowanie konkursem dowiodły, że rozpędzona Polska wschodnia nie zwalnia ani na chwilę – podkreśla Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu Portalsamorzadowy.pl.

Z inwestycji zrealizowanych w naszym województwie wyróżniono zespół krytych pływalni Aqua Lublin i międzygminny system wodno-ściekowy w aglomeracji Puławy.

– Aqua Lublin wyróżnia się nie tylko pod względem estetycznym, ale także z racji swojej nowoczesności i funkcjonalności – mówi dr Jacek Czarecki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie.

– Obiekt w Lublinie ma szansę wykształcić w przyszłości pływaków, którzy będą reprezentantami kraju i olimpijczykami – podkreśliło jury konkursu w uzasadnieniu.

Inwestycja kosztowała przeszło 107 mln zł, z czego wkład własny gminy wyniósł 69,6 mln zł. Reszta kwoty pochodziła z dofinansowania Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.