Apel o pomoc dla pani Agnieszki Szpak, która zmaga się z nowotworem złośliwym mózgu

content 1519656392
Apel o pomoc dla pani Agnieszki Szpak | fot. nadesłane

Pani Agnieszka Szpak z Żabiej Woli koło Lublina zmaga się z nowotworem złośliwym mózgu – glejakiem. Ostatnią szansą na powrót do zdrowia jest kosztowna terapia, która przekracza możliwości finansowe rodziny.

Wszystko zaczęło się pół roku temu – wrzesień 2017 roku. Pani Agnieszka podczas zakupów zasłabła. – W jednej chwili patrzyłam na sklepowe półki. W drugiej nagle były wokół mnie puste ściany, stojak z kroplówką i ludzie w białych kitlach. Obudziłam się w szpitalu. Dowiedziałam się, że przewróciłam się w sklepie, straciłam przytomność – mówi pani Agnieszka.

To był atak padaczki. Lekarze po przeprowadzeniu szczegółowych badań nie dostrzegli zmian w mózgu. Zalecili zrobić badanie kontrole po 3 miesiącach. Właściwa diagnoza została postawiona dopiero w styczniu. Okazało się, że to glejak wielopostaciowy, IV stopnia, z tzw. dzikim typem mutacji.

– Okazało się, że guz tkwił w mojej głowie już od dawna. Ktoś po prostu czegoś nie dopilnował, coś przeoczył. Gdyby nie to, być może dziś nie byłoby IV stopnia złośliwości. Być może byłabym już po chemii, po leczeniu, czekałoby mnie długie, szczęśliwe życie – mówi pani Agnieszka.

Pani Agnieszka wyczerpała już wszelkie możliwości leczenia w Polsce. – Jestem po operacji usunięcia guza, która odbyła się 2 lutego. Niestety, nie udało się go wyciąć w całości – wyjaśnia pani Agnieszka.

Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest kosztowne leczenie terapią protonową w klinice w Monachium w Niemczech. Jednak jest ona bardzo kosztowna. Na jej pokrycie rodzina do poniedziałku musi zebrać ponad 130 tys. złotych.

Możemy pomóc pani Agnieszce Szpak na kilka sposobów:

– Wpłacając pieniążki przez stronę siepomaga.pl/agnieszkaszpak

– Wpłacając pieniążki na konto Fundacji Avalon:
Bank BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA
62 1600 12860003 0031 8642 6001 w tytule „SZPAK 9220

– Wysyłając SMS pod numer 75 165 o treści „POMOC 9220”

– Przekazując 1 proc. podatku (numer KRS: 0000270809, w rubryce „informacje uzupełniające” należy wpisać „Szpak, 9220”)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.