Antyterroryści na Arenie Lublin [ZDJĘCIA]

68 143998 g
Policyjni antyterroryści ćwiczyli na Arenie Lublin | fot. KMP Lublin

W poniedziałek na miejskim stadionie Arena Lublin antyterroryści ćwiczyli warianty działań zapewniających odpowiedni poziom zabezpieczenia kontrterrorystycznego.

Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Lublinie to komórka, do której zadań należy zwalczanie aktów terroryzmu oraz najcięższych kategorii przestępstw. Policjanci uczestniczą w działaniach realizacyjnych, minersko-pirotechnicznych, ratowniczych oraz w sytuacjach wystąpienia klęsk żywiołowych lub awarii technicznych.

Specyfika realizacji tych zadań wymaga od funkcjonariuszy pełniących służbę w takich pododdziałach doskonałej sprawności fizycznej, panowania na stresem, emocjami oraz umiejętności współpracy i współdziałania.

„Wśród lubelskich antyterrorystów są instruktorzy taktyki, strzelań, technik wysokościowych, instruktorzy spadochronowi i stermotorzyści, funkcjonariusze posiadają także kwalifikacje płetwonurków. Wszyscy lubelscy antyterroryści mają za sobą kurs kwalifikowanej pomocy przedmedycznej” – wymienia podkom. Anna Kamola z lubelskiej policji.

Policyjni antyterroryści nie tylko wyjeżdżają na szkolenia organizowane dla funkcjonariuszy jednostek specjalnych, ale szkolą się także we własnym zakresie. Jedno z takich ćwiczeń antyterroryści przeprowadzili w poniedziałek na terenie stadionu Arena Lublin.

„Szkolenie było sprawdzianem policyjnych działań zapewniających odpowiedni poziom zabezpieczenia kontrterrorystycznego. Antyterroryści wykorzystując dostępne pomieszczenia obiektu przećwiczyli różne warianty działań w celu wypracowania standardów zachowań w sytuacjach nadzwyczajnych” – wyjaśnia podkom. Anna Kamola.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.