Anonimowy sygnał pomógł: wpadł pijany kierowca BMW. Obywatel Zimbabwe miał blisko promil alkoholu

Zatrzymanie pijanego kierowcy BMW po sygnale od świadka
Zatrzymanie pijanego kierowcy BMW po sygnale od świadka | fot. czytelnik Kamil

Dzięki szybkiej reakcji świadka, w Lublinie udało się zatrzymać pijanego kierowcę BMW. Ktoś zadzwonił do dyżurnego komendy i powiedział, że zauważył dziwnie jadący samochód. Podał jego markę i numery rejestracyjne.

Pijany kierowa ujęty dzięki obywatelskiej czujności

Informacja okazała się strzałem w dziesiątkę. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymał w piątek (3.03) o godz. 6 rano informację o tym, że jeden z mieszkańców zauważył dziwnie jadący samochód. Podał jego markę i numery rejestracyjne.

Na miejsce wysłano pobliskie patrole, które na al. Kraśnickiej zauważyły opisany pojazd. Za kierownicą BMW siedział pijany 26-letni obywatel Zimbabwe. Miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy, niebawem stanie przed sądem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Widzisz? Zareaguj!

Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla siebie samych i dla innych uczestników ruchu.

Każdy, kto widzi pijaną osobę siadającą za kierownicę, powinien zareagować. Jeśli widzisz pijanego kierowcę albo przypuszczasz, że ktoś może prowadzić pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych, zadzwoń pod numer 112. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.