Amerykański gigant zaoferował najwięcej. W Łęcznej powstanie restauracja McDonalds

McDonalds
McDonalds | fot. Dominik Wąsik

Tak zwany „plac cyrkowy” w Łęcznej, wkrótce przestanie pełnić funkcję rozrywkową. Atrakcyjna działka właśnie znalazła nowego właściciela. Jest nim amerykański gigant, który otworzy w tym popularną restaurację.

McDonalds w Łęcznej

W maju 2023. burmistrz Łęcznej ogłosił przetarg na sprzedaż działek przy skrzyżowaniu ulic Chełmskiej i Staszica; to tak zwany „plac cyrkowy”. Miejska nieruchomość o powierzchni 1,08 ha początkowo ustalona przez rzeczoznawcę wynosiła 3,5 mln zł, jednak decyzją burmistrza Łęcznej została podniesiona do kwoty 4,5 mln zł netto.

Atrakcyjna nieruchomość wzbudziła zainteresowanie przedstawicieli dużych sieci handlowych Aldi i Kaufland oraz amerykańskiego giganta fastfood – McDonalds. To właśnie przedstawiciele tych sieci uczestniczyli we wtorek (25.08) w przetargu ustnym nieograniczonym. Wcześniej musieli wpłacić po 450 tys. zł wadium, które umożliwiało udział w przetargu.

McDonalds Cennik 2023 – ceny i menu w jednym miejscu

„W dniu 22 sierpnia miał miejsce przetarg ustny nieograniczony, podczas którego sieć McDonald’s złożyła najwyższą ofertę o wartości 8,2 mln złotych netto. Własność nieruchomości zostanie przeniesiona przez Gminę Łęczna na zwycięzcę przetargu po podpisaniu aktu notarialnego” – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Prawdopodobnie budowa restauracji McDonalds w Łęcznej wystartuje w przyszłym roku.

Zobacz także: Wkrótce rozpocznie się budowa mostu w Łęcznej

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.