Alert RCB: ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu i podtopieniami

deszcz deszczówka rynna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców województwa lubelskiego przed intensywnymi opadami deszczu. Mieszkańcy otrzymują wiadomości sms Alert RCB.

Alert RCB 23.08.2021

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w poniedziałek 23 sierpnia do mieszkańców województwa lubelskiego Alert RCB, w którym ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu oraz możliwym wezbraniem rzek.

„Uwaga! Dziś, w nocy i jutro (23/24.08) intensywne opady deszczu. Możliwe gwałtowne wezbranie rzek. Przygotuj się na ewentualne podtopienia” – czytamy w wiadomości Alert RCB rozesłanej do mieszkańców Lubelszczyzny.

Ostrzeżenie Alert RCB ma związek z wydanym dla województwa lubelskiego ostrzeżeniem meteorologicznym Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, które obowiązuje do wtorkowego poranka [Intensywne opady deszczu w woj. lubelskim. Jest ostrzeżenie].

Denerwują Cię wiadomości od Alert RCB i nie wiesz, jak z nich zrezygnować? Sprawdź nasz poradnik: Jak zablokować wiadomości SMS od Alert RCB?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.