Pogoda na dziś. Intensywne opady deszczu w woj. lubelskim. Jest ostrzeżenie!

burza nawałnica deszcz pogoda
Ulewa nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Pogoda w poniedziałek 23 sierpnia przyniesie załamanie. Czeka nas spore ochłodzenie. Przez kraj wędrować będą opady deszczu. Jest ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

IMGW ostrzega przed ulewami

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie meteorologiczne przed intensywnymi opadami deszczu, które w poniedziałek przejdą przez województwo lubelskie.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu od 30 mm do 40 mm, możliwe punktowe kumulacje opadów do 50 l/mkw.

Na Lubelszczyźnie alert pogodowy obowiązuje od poniedziałku (23.08) od godz. 10:00 do wtorku (24.08) do godz. 8:00.

Pogoda na tydzień 23-29 sierpnia

Na początku tygodnia (poniedziałek i wtorek) na południu i w centrum kraju zachmurzenie będzie całkowite i duże z opadami deszczu oraz z lokalnymi burzami. Opady chwilami mogą być intensywne. W całym kraju chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie od 17°C do 22°C. Przejściowo wzrośnie także prędkość i porywistość północno-wschodniego wiatru.

W kolejnych dniach tygodnia będzie zmienne zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, a w sobotę ponownie z burzami na południowym zachodzie. Temperatura powietrza wyniesie od 15°C do 20°C.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.