Alert IMGW – gołoledź i marznące opady. Na ulicach i chodnikach może zrobić się ślisko

ślisko gołoledź pogoda deszcz marznący
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla Lublina przed opadami marznącymi i gołoledzią. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej o wydanym ostrzeżeniu oraz jakie są prognozy pogody na najbliższe dni.

Ostrzeżenie IMGW dla Lublina: Przygotuj się na opady marznące i gołoledź

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące opadów marznącej mżawki, które mogą prowadzić do powstania gołoledzi. Według prognoz, miejscami będą występować słabe opady tego typu.

Ostrzeżenie jest ważne od godziny 11:00 dnia 28 stycznia do godziny 20:00 tego samego dnia. W tym czasie mieszkańcy miasta powinni być szczególnie ostrożni. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów marznących oceniono na 75 proc.

W niedzielę z północy Europy zacznie do Polski docierać coraz głębsza zatoka niżowa, która nocą z niedzieli na poniedziałek oraz w trakcie poniedziałku przyniesie wyraźne nasilenie się prędkości wiatru z kierunków zachodnich z licznymi opadami mieszanymi i silniejszym spadkiem ciśnienia atmosferycznego.

Na poniedziałek prognozowane są opady śniegu na terenie województwa lubelskiego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.