Aldi wchodzi do Lublina. W planach trzy sklepy. Poznaliśmy ich lokalizacje

aldi sklep
Materiały prasowe Aldi

Niemiecka sieć marketów Aldi planuje budowę trzech sklepów w Lublinie. W planach jest otwarcie po jednym sklepie w dzielnicach Sławin, Czechowie i Węglinie. Poznaliśmy dokładne lokalizacje.

Kolejna niemiecka sieć spożywcza wchodzi do Lublina

Sieć Aldi w Polsce funkcjonuje od 2008 r. Aktualnie ze swoimi 163 sklepami plasuje się na czwartym miejscu w formacie dyskontów spożywczych, po Biedronce (ponad 3,1 tys. sklepów), Lidlu (ponad 750 placówek) i Netto (ok. 390 sklepów).

Już wiadomo, że kolejne trzy sklepy Aldi mają powstać w województwie lubelskim, a dokładnie w Lublinie. Spółka stara się o wydanie dwóch zezwoleń na budowę sklepów, a w trzecim przypadku wejdzie do gotowego budynku.

Gdzie powstaną sklepy Aldi w Lublinie?

W połowie grudnia 2020 r. informowaliśmy, że niemiecka sieć marketów Aldi planuje otworzyć swój pierwszy market w parku handlowym Węglin Park, który do października 2022 r. ma powstać w rejonie ul. Jana Pawła II, al. Kraśnickiej i ul. Gęsiej w Lublinie. O tym pisaliśmy tu: To będzie pierwszy sklep tej sieci w Lublinie i województwie lubelskim

Na początku lutego 2021 r. spółka złożyła do lubelskiego ratusza wniosek o pozwolenie na budowę sklepu u zbiegu al. Spółdzielczości Pracy i ul. Do Dysa. W ostatnich dniach do urzędników wpłynął kolejny wniosek od firmy. Tym razem chodzi o budowę marketu przy ul. Zelwerowicza, a dokładnie w pobliżu skrzyżowania z ul. Poligonową obok stacji paliw. 

ZOBACZ TAKŻE:
► Ruszyła budowa pierwszego sklepu sieci Aldi w Lublinie. Otwarcie jeszcze w tym roku

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To już wiadomo czemu Brexit Niemcom tak bardzo się podobał. W miejsce brytyjskich marketów wchodzą niemieckie.Tusk nawet nie próbował przekonywać by zostali.

  2. W Koszalinie na ul. Powstańców Wielkopolskich, ul Krakusa i Wandy jest do kupienia teren jest w dobrym położeniu Centrum miasta Koszalin na przeciwko jest Dworzec Autobusowy i Dworzec Kolejowy. Dobra lokalizacja dla sklepu Aldi

  3. Jakoś nie słychać, żeby Tesco chciało się się wycofać z Czech, Węgier, czy Slowacji, więc argument kompletnie chybiony. …. Niemcy zawsze naszym partnerem handlowym nr. 1 i nie zmienia tego nawet mrzonki o jakimś: „trójmorzu”, które chyb tylko Polska traktuje poważnie. tak dla przypomnienia, wojna (w Europie) skończyła się dokładnie 76 temu. Może by w końcu zacząć by żyć normalnie, a posypywać solą stare rany…..