Alarm bombowy w galerii handlowej VIVO Lublin. Klienci nie mogli odebrać swoich samochodów

IMG 20200214 163624 1
Ewakuacja w centrum handlowym VIVO Lublin (dawniej Tarasy Zamkowe) | fot. czytelniczka Dorota

W piątek, 14 lutego w trzech galeriach handlowych w Lublinie doszło do ewakuacji ze względu na zawiadomienie o podłożeniu ładunków wybuchowych. Do tej pory nie potwierdzono obecności bomb w żadnej z galerii.

Alarm bombowy w VIVO Lublin, Felicity Lublin i Outlet Center Lublin

W Lublinie alarm bombowy ogłoszono w piątek 14 lutego o godz. 16.30 w trzech galeriach handlowych: VIVO Lublin, Felicity Lublin i Outlet Center Lublin. Do galerii przesłano wiadomość e-mailową z groźbą o podłożeniu bomby i informacją, że może dojść do eksplozji. Policjanci postanowili o ewakuacji pracowników i klientów galerii handlowych.

Aktualizacja godz. 21:30. Na szczęście w żadnych z centrów handlowych sygnały o niebezpiecznych materiałach się nie potwierdziły. Policja będzie teraz prowadziła działania mające na celu ustalenie sprawcy, bądź sprawców fałszywych alarmów bombowych, które wywołały czynności wielu służb praktycznie o jednakowym czasie.

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem takie zachowanie jest zaliczane do wykroczeń i stanowi czyn podlegający karze. Osoba, która swoim zachowaniem wywoła nieuzasadniony alarm, w który zaangażują się służby takie jak straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe, może trafić do aresztu, zostać skazana na karę ograniczenia wolności lub konieczności zapłacenia grzywny.

Klienci nie mogli odebrać swoich samochodów z parkingu

W trakcie działań policji w VIVO Lublin klienci nie mogli odebrać swoich samochodów z parkingu znajdującego się pod centrum handlowym. Zaraz po ewakuacji pracowników i klientów policjanci zamknęli obiekt handlowy oraz uniemożliwili wyjazd samochód z podziemnego parkingu. Dopiero około godz. 20 pozwolono klientom odebrać swoje auta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ewakuacja trzech galerii handlowych: VIVO Lublin, Felicity Lublin i Outlet Center Lublin. Na miejscu pracują policjanci ZDJĘCIA

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.