Alarm bombowy na Święcie Truskawki. Straszył ochroniarzy, że bomba jest w krzakach i w bucie

DSC 8103 e1499102691349

Za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu bomby odpowie 51-letni mieszkaniec Puław. Mężczyzna podczas niedzielnego Święta Truskawki poinformował pracowników ochrony, że ładunki wybuchowe znajdują się w krzakach oraz w jego… bucie.

 

Informację o podłożeniu bomby na Święcie Truskawki w Górze Puławskiej policjanci otrzymali w niedzielę po południu. Na miejsce natychmiast udały się policyjne patrole, w tym specjalista ds. minersko – technicznych.

 

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że informację o podłożeniu bomby w krzakach nieopodal stadionu przekazał pracownikom ochrony 51-letni mężczyzna, który nie chciał się poddać kontroli przed wejściem na teren imprezy.

 

Mężczyzna podczas rozmowy z ochroniarzami wskazał na pobliskie krzaki i stwierdził, że podłożył tam ładunek wybuchowy, a jeszcze jeden ma … w bucie.

 

Okazało się, że mieszkaniec Puław zrobił sobie głupi żart. Jak wytłumaczył policjantom, chciał „napędzić stracha” ochroniarzom, którzy zdenerwowali go drobiazgową kontrolą przy wejściu na teren obiektu.

 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.