Aktualizacja prognozy burzowej na dziś – 24 maja. IMGW wydał ostrzeżenia dla Lublina i regionu

Ciemne chmury burzowe nad Lublinem
Ciemne chmury burzowe nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Miało dziś nie padać, a jednak ciemne chmury późnym popołudniem nadciągną nad nasz region. IMGW zaktualizował prognozę burzową na piątek, 24 maja.

W piątek (24.05) Polska będzie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Od Pomorza po Małopolskę i Śląsk zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej spodziewają się zwiększonej chwiejności atmosferycznej na całym obszarze kraju.

Po południu i wieczorem w województwie lubelskim zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, także z gradem. Wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 35 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 28°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. Podczas burz porywy do 80 km/h.

Korekta prognozy burzowej IMGW na piątek, 24 maja 2024
Korekta prognozy burzowej IMGW na piątek, 24 maja 2024 | fot. IMGW

IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami – 24.05.2024

W związku z aktualizacją prognozy burzowej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej objął ostrzeżeniami meteo również obszar województwa lubelskiego. Dla wszystkich powiatów wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Obowiązują w piątek 24 maja w godz. 14-23.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad” – ostrzegają synoptycy IMGW w komunikacie.

W Lublinie opady mogą wystąpić między godz. 19 a 21. Przypomnijmy, że w tym czasie będą trwały koncerty w ramach Lubelskich Bronowickich Kulturaliów. Na scenie wystąpią: Playboys i Defis. Info: Lubelskie Bronowickie Kulturalia 2024. Wystąpią: Playboys i Defis. Wstęp bezpłatny

Zobacz także: Kłębią się ciemne chmury i grzmi. Gdzie jest burza nad Lublinem? Radar burz NA ŻYWO

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.