Akcja służb w klubach ze striptizem w całej Polsce. 22 osoby zatrzymane

Klub ze striptizem Fascination w Lublinie
Klub ze striptizem Fascination w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

22 osoby zostały zatrzymane w akcji CBŚP przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej odurzającej klientów klubów nocnych ze striptizem i wyłudzającej od nich pieniądze. Ponad 500 funkcjonariuszy weszło jednocześnie do 24 klubów nocnych w kilkunastu miastach.

Akcja CBŚP kluby nocne

Wracamy do tematu akcji Centralnego Biura Śledczego Policji w jednym z lokali ze striptizem na deptaku w Lublinie, o którym informowaliśmy w poniedziałek [W środku nocy policja wkroczyła do klubu ze striptizem na deptaku]. Dziś poznaliśmy szczegóły akcji. Funkcjonariusze CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o rozboje i oszustwa na szkodę klientów klubów nocnych w wielu polskich miastach.

Podczas akcji, w której udział wzięło ponad pół tysiąca funkcjonariuszy zatrzymano 22 osoby i zabezpieczono ogromne ilość dokumentacji, dyski z monitoringiem, serwery i inne. Funkcjonariusze weszli do 24 klubów nocnych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie, Lublinie, Rzeszowie, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy i Zakopanem, które należały do sieci znanej pod nazwą Cocomo.

Mundurowi weszli także do centrali sieci w Krakowie, gdzie rekrutowano i szkolono nowych pracowników. Tam też działało centrum monitoringu z serwerami, na których były nagrania wideo z klubów z całej Polski. Funkcjonariusze zabezpieczyli 8 serwerów i 4 tysiące dysków z filmami.

Z ustaleń śledczych wynika, że najprawdopodobniej do napojów dodawano klientom niedozwolone substancje, które powodowały ograniczone możliwości psychofizyczne tych osób. Dotychczas śledczy ustalili, że oszukanych mogło zostać nawet kilka tysięcy klientów, w tym cudzoziemcy, którzy stracili od kilku tysięcy złotych do nawet miliona złotych.

„Z zebranego materiału wynika, że za pomocą telefonów poszkodowanych dokonywano manipulacji na ich kontach bankowych, zwiększając limit dzienny, podwyższając progi operacji kartą kredytową, a nawet zaciągano pożyczki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, które to pieniądze w ciągu kilku godzin wydawano w lokalu” – informuje CBŚP.

Ten proceder trwał w klubach w największych polskich miastach od 2014 do 2020 roku.

Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze w różnej walucie o równowartości ponad 728 tys. zł, 3 samochody warte około 450 tys. zł, 3 luksusowe zegarki i złotą biżuterię. Wstępnie oszacowano zabezpieczone mienie na ponad 1,2 mln zł. Dodatkowo zabezpieczono także pieniądze znajdujące się na rachunkach bankowych spółek zarządzanych przez podejrzanych.

18 z 22 zatrzymanych osób trafiło do aresztu. Łącznie podejrzanym przedstawiono blisko 400 zarzutów. Grozi im do 12 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.