Akcja policji w Lublinie. Posypały się mandaty, pięciu kierowców straciło prawo jazdy

Nowe nieoznakowane radiowozy zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
Nowe nieoznakowane radiowozy zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie | fot. KWP Lublin

Policjanci ruchu drogowego podsumowali akcję „Prędkość” na ulicach Lublina. Podczas działań skontrolowanych zostało blisko 450 kierujących i ujawniono prawie 400 wykroczeń.

Akcja „Prędkość” w Lublinie

Podczas czwartkowej (8.07) akcji „Prędkość” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie skontrolowali blisko 450 kierujących i ujawnili prawie 400 wykroczeń. Pięciu kierowców musi liczyć się z utratą uprawnień na 3 miesiące za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Jednym z nich jest kierowca bmw, który na ulicy Filaretów jechał z prędkością 114 km/h.

Policjanci przypominają, że w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.