Akcja "Dziarą w raka" w Lublinie. Wytatuowali chore dzieci na oddziale onkologii

DSK USD Dziara w Raka 13 02 2017 3

Wszystko po to, by zwrócić uwagę na problem nowotworów u najmłodszych. Fundacja Spełnionych Marzeń, organizator akcji, chce by na twarzach pacjentów pojawił się uśmiech.

 

„Dziarą w raka” – to hasło akcji, jaką w ramach ogólnopolskiego projektu, przeprowadzili na Oddziale Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie członkowie Fundacja Spełnionych Marzeń wspólnie z tatuażystą z Areograf Brzezovski i Banana-INK.

 

Mali pacjenci zostali wytatuowani według wybranych przez siebie wzorów, a następnie sami mogli spróbować swoich sił w tej sztuce i wykonać wzory prawdziwymi maszynkami i tuszami na skórze… od bananów.

 

Wszystko po to, by przez jeden dzień dzieci mogły zapomnieć o trudnościach. Najważniejsza w całej akcji była jednak radość podopiecznych szpitala. Dzieciaki mogły współtworzyć własne rysunki. Były to postaci z bajek, życiowe motta lub po prostu coś za czym tęsknią.

 

Zdjęcia | fot. Jakub Pecio

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Fajna akcja. Dla dzieciaków to musiało byc super! Na co dzień muszą myśleć tylko o leczeniu, a dzięki różnym akcjom fundacji spełnionych Marzeń udaje im się od czasu do czasu choć troszkę zapomnieć. Swoją droga ja tez jak byłam 10.latka marzyłam o tatuażu…

  2. Fajna sprawa! Koniecznie zachęcam do odwiedzenia profilu fundacji na Fb – tam widać więcej;)