Akcja „BUS” na drogach regionu. Posypały się mandaty [ZDJĘCIA]

20180806 110831
Ważenie pojazdów dostawczych przez WITD i policję | fot. WITD Lublin

W poniedziałek na lubelskich drogach policjanci wraz z Inspekcją Transportu Drogowego sprawdzali pojazdy, które świadczą usługi przewozowe osób i towarów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Lublinie wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Lublinie przeprowadzili w poniedziałek akcję pod kryptonimem „BUS”. Akcja była prowadzona jednocześnie w 7 punktach na terenie całego województwa.

Głównym celem działań było zwrócenie szczególnej uwagi na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez kierujących pojazdami wykonującymi przewóz towarów i osób, w szczególności pojazdami ciężarowymi do 3,5 tony, tzw. „dostawczymi„ i „busami”.

Podczas kontroli przeprowadzonych na głównych trasach naszego województwa, funkcjonariusze w uzasadnionych przypadkach kierowali pojazdy do punktu kontrolnego, gdzie były poddawane ważeniu.

68 132512 g
Ważenie pojazdów dostawczych przez WITD i policję | fot. KWP Lublin

Mundurowi eliminowali z ruchu pojazdy przekraczające dopuszczalne wymiary, dopuszczalną masę całkowitą, a także reagowali na przewożenie osób w pojazdach nieprzystosowanych lub w liczbie przekraczającej liczbę miejsc wskazanych w dowodzie rejestracyjnym.

Łącznie zważonych zostało 97 pojazdów z ładunkiem. Aż sześćdziesiąt z nich było przeważonych. W 10 przypadkach stwierdzono zaniżenie masy własnej pojazdu względem wpisu w dowodzie rejestracyjnym. Policjanci „wlepili” 65 mandatów karnych. Zatrzymali także 17 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci zapowiadają, że podobna akcja odbędzie się pod koniec wakacji.

68 132513 g
Ważenie pojazdów dostawczych przez WITD i policję | fot. KWP Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mandaty sięposypały, bo wybitnie kierowcy o yanosiku w tym przypadku zapomnieli 😀