Agresywny sąsiad aresztowany. Strzelał z wiatrówki w dom sąsiadów i rzucał kamieniami w ich dzieci

wiatrówka
fot. KPP Łęczna

Mężczyzna groził pozbawieniem życia swoim sąsiadom, strzelał w kierunku ich zabudowań i rzucał kamieniami w stronę ich dzieci. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

W piątek łęczyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z posesji na terenie gminy Milejów. Z relacji zgłaszających wynikało, że ich sąsiad, będąc pod wpływem alkoholu, wszedł na teren posesji i wszczął awanturę. Był agresywny i groził pozbawieniem życia. Ponadto poprzez kopanie nogą oraz uderzanie siekierą uszkodził bramę wjazdową na posesję i furtkę.

Kiedy policjanci ustalali okoliczności zdarzenia, na miejsce przyszedł sąsiad. 37-latek był agresywny, wykrzykiwał wulgaryzmy w kierunku zgłaszających. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Policjanci zabezpieczyli broń pneumatyczną.

uszkodzone ogrodzenie
fot. KPP Łęczna

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że wielokrotnie groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała oraz zabiciem psa. Ponadto kilkukrotnie strzelał z tak zwanej wiatrówki w kierunku zabudowań pokrzywdzonych, narażając ich oraz małoletnie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto strzelał również w kierunku zgłaszającego i rzucał kamieniami w dzieci.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie 37 latkowi 4 zarzutów. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

broń, uszkodzone ogrodzenie, zatrzymany
fot. KPP Łęczna

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.