Aga Zaryan, Michał Tokaj – Polskie Piosenki w ramach cyklu #JAZZwCSK

grafika AGA ZARYAN
fot. Materiał organizatora

Aga Zaryan śpiewa Polskie Piosenki. Zupełnie nowa odsłona muzyczna wokalistki. Program dostarczy wielu emocji fanom i miłośnikom dobrej polskiej muzyki rozrywkowej.

Zaryan / Michał Tokaj – Polskie Piosenki

W swoim repertuarze Aga sięgnie nie tylko po utwory ulubionych polskich jazzowych kompozytorów, ale również po piosenki z jazzem zupełnie niezwiązanych, które są dla niej ważne ze względów osobistych. Projekt ten to swego rodzaju podróż w czasie do ubiegłego wieku.

To właśnie te piosenki i melodie cieszyły się ogromną popularnością wśród polskiej publiczności. Dzięki nowym aranżacjom wybitnego pianisty i kompozytora — Michała Tokaja, słuchacze będą mieli okazję poznać je na nowo, w zupełnie innym wydaniu i niepowtarzalnym brzmieniu.

W repertuarze nie zabraknie piosenek, które już na stałe wpisały się w kulturę i historię naszego kraju. Jednocześnie Aga wniesie do tych utworów swój charakterystyczny styl i własną interpretację, co sprawi, że będą brzmiały świeżo i oryginalnie.

Muzycy na nowo zinterpretują piosenkę z repertuaru Kaliny Jędrusik „La valse du mal” do słów Wojciecha Młynarskiego i muzyki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza oraz „Nim wstanie dzień” Krzysztofa Komedy do słów Agnieszki Osieckiej.

Pojawi się wiele więcej nigdy nie śpiewanych przez Agę zaskakujących niespodzianek. Przypomni dokonania Ewy Demarczyk, Czesława Niemena, Władysława Szpilmana, Krzysztofa Komedy.

Usłyszą państwo piosenki napisane przez Tadeusza Woźniaka czy Seweryna Krajewskiego, czy tandemu Wasowski – Przybora. To będzie wieczór sentymentalny z kilkoma niespodziewanymi zwrotami muzycznej akcji.

Skład:

  • Aga Zaryan – wokal
  • Michał Tokaj – fortepian

Bilety: 70 zł – normalny | 55 zł – ulgowy
Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.