Adam Niedzielski przyjedzie do Zamościa. Ktoś w nocy podpalił sanepid i punkt szczepień

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Adam Guz, KPRM

W Zamościu dzisiejszej nocy podpalono stację epidemiologiczną i punkt szczepień. Do sprawy odniósł się premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział, że sprawcy podobnych zajść będą surowo karani.

Podpalony budynek sanepidu w Zamościu

Do incydentu w Zamościu doszło dziś w nocy. Nieznany sprawca podpalił mobilny punkt szczepień i siedzibę sanepidu. Na miejscu pracują służby, policja nie podaje na razie szczegółów. Trwają poszukiwania osoby, która dopuściła się podpalenia.

„Znowu tej nocy doszło do bandyckiego aktu w Zamościu, gdzie sprawca podpalił stację sanitarno-epidemiologiczną i punkt szczepień. Rodacy, szczepienia są naszą zaporą przeciw Covid-19 i zabezpieczeniem przed 4. falą” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Na miejsce udaje się także minister zdrowia Adam Niedzielski. Na godz. 13.30 zaplanowano briefing prasowy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.