84 mandaty karne i 11 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych w ramach akcji „Stop agresji na drodze”

Kontrola w ramach akcji „Stop agresji na drodze”
Fot. KPP Puławy

Niemal 100 wykroczeń, 11 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i ponad 200 kierowców przebadanych na trzeźwość to efekt działań policjantów puławskiej drogówki w ramach akcji „Stop agresji na drodze”.

Akcja „Stop agresji na drodze”

W czwartek wieczorem oraz w nocy policjanci puławskiej drogówki przeprowadzili na terenie Puław akcję „Stop agresji na drodze”. Jej celem było zwalczanie agresywnych i brawurowych zachowań kierowców oraz zapobieganie nielegalnym wyścigom samochodowym.

Dodatkowo istotnym elementem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu. Podczas działań mundurowi skontrolowali 96 pojazdów, ujawniając 97 wykroczeń.

Kontrola w ramach akcji „Stop agresji na drodze”
Fot. KPP Puławy

Kierowcy ukarani mandatami karnymi

Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. 84 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, z czego aż 76 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W jednym przypadku policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mundurowi zatrzymali też 11 dowodów rejestracyjnych kontrolowanych aut – 4 za niewłaściwy stan techniczny pojazdu tj. nadmiernie przyciemnione szyby pojazdu, przekroczenie norm hałasu, naruszenie wymagań ochrony środowiska oraz 5 za brak ważnych badań technicznych.

W dwóch przypadkach policjanci skierowali wnioski o ukaranie kierowcy do sądu. Dwóch z kontrolowanych kierowców nie miało uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Podczas nocnej akcji funkcjonariusze skontrolowali na trzeźwość 205 kierowców.

Policyjne kontrole pojazdów miały przede wszystkim działanie prewencyjne i zapobiegające przeprowadzeniu nielegalnych wyścigów. Nasze działania są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie i będą cyklicznie powtarzane na terenie powiatu — informuje komisarz Ewa Rejn – Kozak

Napisz w komentarzu anonimowo niżej, co sądzisz o tego typu akcjach?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.