„7271 ZŁ NA MIESIĄC?!? Spróbuj sam i się przekonaj!” – kolejne oszustwo na Facebooku

Zdjęcie ilustracyjne

Otrzymałeś od znajomego/mej zaproszenie do grupy „7271 ZŁ NA MIESIĄC?!? Spróbuj sam i się przekonaj!” na Facebooku? Nie daj się oszukać! Kliknięcie w jeden z linków może Cię wiele kosztować!

Grupa do której dostałeś/aś zaproszenie na Facebooku z minuty na minutę powiększa się o setki jak nie tysiące użytkowników. Każdy liczy na szybki zarobek w internecie. Według założycieli możesz zarobić przez internet nawet 7271 zł przez miesiąc! Nie daj się nabrać! To kolejna próba wyłudzenia danych.

Aby „zarabiać” przez internet musimy wejść w jeden z linków zamieszczonych w opisie grupy i obejrzeć znajdujący się tam film. Następnie instrukcja prosi nas o podanie swojego maila i numeru telefonu. Na podany przez nas numer telefonu ktoś wkrótce ma oddzwonić z instrukcją jak zarabiać w internecie.

Na grupie możemy znaleźć wiele komentarzy od użytkowników Facebooka, które mają utwierdzać w nas to, że nie jest żadne oszustwo i faktycznie możemy zarabiać łatwe pieniądze przez internet. Wszystkie osoby, które komentują, że ten sposób działa to nieprawdziwe konta lub ich konto zostało zhakowane.

Oszustwo na „7271 ZŁ NA MIESIĄC?!? Spróbuj sam i się przekonaj!!”

„Witam Cię na naszej nowej grupie! Na wstępie chcę poprosić, abyś przeczytał/a CAŁY post dokładnie i dopiero potem zadawał/a pytania. Z góry dziękuje.

Na pewno zadajesz sobie w głowie pytanie: „Po co tu jestem i o co jest ta grupa?” Grupę założyliśmy, ponieważ uważamy, że nadszedł czas na rozwój naszej społeczności osób zarabiających przez internet. Ponadto Facebook ułatwia kontakt i dotarcie do większej liczby osób.

Aktualnie szukamy około 150 nowych osób, które by chciały zacząć zarabiać przez internet. Pewnie wydaje Ci się, że to jest trudne i że nie będziesz potrafił/a – nic bardziej mylnego! Z naszą pomocą i wsparciem uda Ci się zarobić pierwsze pieniądze przez internet. Osoby w naszym systemie zarabiają średnio 7492 ZŁ na MIESIĄC! Pracując przy tym po 1-2h na dzień, brzmi interesująco, prawda?

Osoby, które już z nami zarabiają (przed tym zanim grupa powstała) proszę aby zostawili jakiś komentarz, post na temat naszego systemu! Ok, zainteresowany?”

– czytamy treść opisu grupy.

CHCESZ ZARABIAĆ NAWET 7000 ZŁ NA MIESIĄC?

Taki napis wita nas po kliknięciu w jeden z linków. Gdy klikniemy „Tak, chcę” lub „Nie” to i tak przeniesie nas na taką samą stronę. Znajdziemy tam filmik i miejsce na wpisanie e-maila. Po kilku sekundach wyskoczy okienko, z polem do wpisania swojego numeru telefonu.

Podanie swojego numeru telefonu może spowodować, że do naszego rachunku za telefon mogą zostać dopisywane duże sumy, wynikające z uruchomienia pakietu SMS PREMIUM.

Podanie swojego e-maila może spodować, że na naszą skrzynkę mailową może przyjść z zawirusowanym załącznikiem, który po zapisaniu na naszym komputerze może zaszyfrować ważne dla nas pliki i zażądać wpłacenia pieniądzy na konto, wzamian za odszyfrowanie plików lub zdjęć.

Kliknięcie w jeden z podanych niżej linków wydaje się być bezpieczne dla komputera, jednak przenosi na stronę z szemranymi usługami, które można by było nazwać piramidami finansowymi.

Ostrzeż znajomych!

Ostrzeżcie przed tym swoich znajomych na Facebooku, a jeśli zaprosili was do tego typu grupy – najpewniej w gronie swoich facebookowych aplikacji lub na komputerze mają jakiegoś wirusa.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.