64 mln euro na budowę 17,6 km drogi S12. Nowy odcinek od Chełma do MOP Teosin

Droga ekspresowa S12
Droga ekspresowa S12

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę z Europejską Agencją Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA) na dofinansowanie budowy odcinka S12. Umowa obejmuje 64 mln euro na realizację 17,6 km drogi ekspresowej od Chełma do MOP Teosin.

Kluczowe aspekty projektu

Celem projektu jest stworzenie infrastruktury drogowej o wysokiej przepustowości i technicznych parametrach dla celów cywilnych i wojskowych. Odcinek będzie wyposażony w wiadukty, przejścia dla zwierząt, system zarządzania ruchem, ekrany akustyczne, ogrodzenia oraz zaawansowany system bezpieczeństwa ruchu drogowego.

MOP Wierzchowiska przy S12/S17
MOP Wierzchowiska przy S12/S17 | fot. Łukasz Minkiewicz, GDDKiA

W 2023 roku GDDKiA otrzymała również dofinansowanie na budowę odcinka S12 od MOP Teosin do granicy w Dorohusku o długości 5,33 km, co łącznie daje 23 km przygranicznego odcinka z dofinansowaniem unijnym wynoszącym 102 mln euro.

DSC0544
Budowa drogi ekspresowej S19 Kraśnik – Lasy Janowskie | fot. GDDKiA Lublin

Czy uważasz, że takie inwestycje poprawią bezpieczeństwo i mobilność w regionie? Podziel się swoją opinią w komentarzach lub udostępnij artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.