6 dni na strychu bez jedzenia! Zatrzaśniętą 72-latkę uratowali policjanci

Policja radiowóz kia
Policja radiowóz kia | fot. Dominik Wąsik

Dzielnicowi z Lubyczy Królewskiej uratowali samotnie mieszkającą kobietę, która zatrzasnęła się na strychu własnego domu i przebywała tam bez jedzenia aż sześć dni. Policjanci w celu ratowania życia i zdrowia kobiety weszli do środka siłowo.

72-latka wymagała natychmiastowej pomocy medycznej

W sobotę 30 grudnia do dzielnicowego z Posterunku w Lubyczy Królewskiej zadzwonił zaniepokojony mężczyzna, informując, że od kilku dni nie ma kontaktu z mamą.

Pod wskazany adres natychmiast udali się dzielnicowi: asp. szt. Krzysztof Jasiński oraz mł. asp. Piotr Łeszczyszyn. Policjanci nie ulegli złudnemu wrażeniu, że w domu nikogo nie ma, ponieważ nie świeciło się w nim światło, a drzwi były zamknięte.

policjanci
fot. KPP Tomaszów Lubelski

Słysząc dobiegający ze środka cichy głos, postanowili wejść do niego siłowo. Mundurowi znaleźli wyziębioną kobietę w jednym z pomieszczeń. Jak się okazało, seniorka weszła na strych, do którego drzwi się zatrzasnęły.

72-latka spędziła w nieogrzewanym pomieszczeniu i bez jedzenia kilka dni. Policjanci udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Kobieta została hospitalizowana.

Na szczęście pomoc w tym przypadku przyszła w porę, dlatego nie bądźmy obojętni wobec osób potrzebujących pomocy, samotnie mieszkających czy narażonych na wychłodzenie. O każdej niepokojącej sytuacji zagrażającej życiu czy zdrowiu osoby potrzebującej informujmy służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. O trudnej sytuacji sąsiada lub znajomego można również powiadomić Ośrodki Pomocy Społecznej — informuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.