Kiedy 500 PLUS w grudniu? Czy pieniądze przeleją na konto przed świętami Bożego Narodzenia 2019?

500 złotych pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Czy świadczenie 500 plus zostanie przelane na konto w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia 2019? To pytanie zadaje sobie wiele rodzin. Sprawdź, kiedy pieniądze 500 plus trafią na konta.

Świadczenie z rządowego programu rodzina 500 plus przysługuje od 1 lipca 2019 na wszystkie dzieci poniżej 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę i bez wymogu ustalania alimentów na dzieci od drugiego rodzica, w przypadku osób samotnie wychowujących dzieci.

Minister apeluje o wypłatę „500+” przed Świętami

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia minister Marlena Maląg wystosowała do wojewodów i samorządowców apel o sprawną wypłatę świadczeń, by rodziny mogły bez stresu cieszyć się tym wyjątkowym czasem.

Dla znacznej grupy polskich rodzin świadczenia z różnych systemów wsparcia materialnego, w szczególności programu „Rodzina 500+”, ale też świadczeń rodzinnych czy świadczeń z funduszu alimentacyjnego, stanowią ważną, a czasami główną, pozycję domowego budżetu, której znaczenie jest większe w zbliżającym się okresie wzmożonych wydatków związanych z przygotowaniami do godnego celebrowania najbardziej rodzinnych ze świąt, jakimi są święta Bożego Narodzenia” – pisze minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister zaapelowała w nim o jak najszybsze przekazanie przez wojewodów samorządom środków na wypłaty przez nie w grudniu należnych świadczeń, tak aby środki te mogły trafić do rodzin przed Bożym Narodzeniem.

500 PLUS GRUDZIEŃ 2019 – KIEDY WYPŁATA?

Wiele rodzin zastanawia się, kiedy pieniądze 500 plus trafi do nich w grudniu 2019. Najczęściej środki z rządowego programu pojawiały się na kontach pod koniec miesiąca. Jednak czy rodziny mogą liczyć na przelew 500 plus przed świętami Bożego Narodzenia 2019. Odpowiadamy.

W 2019 roku jednostki gminne województwa lubelskiego otrzymały na realizację tego zadania środki finansowe w wysokości 1.709.331.194 zł, w tym w grudniu bieżącego roku – 173.776.841 zł. W grudniu bieżącego roku środki finansowe przekazane zostaną w trzech transzach, tj. 5, 11 oraz 16 grudnia” – informuje Marek Wieczerzak, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

To oznacza, że gminy powinny wypłacić pieniądze 500 plus rodzinom jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia

Oznacza to, że wszystkie rodziny w naszym regionie powinny otrzymać 500 plus jeszcze przed świętami.

Żeby tak się stało, w dniu 16 grudnia 2019 r., po przekazaniu ostatniej transzy środków wystosowany zostanie apel do jednostek samorządowych, o podjęcie działań, które umożliwią wypłacenie należnych świadczeń przed świętami Bożego Narodzenia” – dodaje Wieczorek.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.