5 powodów dla których warto uczyć się angielskiego w szkole noProblem

Materiały nadesłane
Materiały nadesłane

Nikogo nie trzeba przekonywać, że warto uczyć się języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. To to nowe perspektywy zawodowe, swoboda podróży i bezproblemowa komunikacja z ludźmi na całym świecie. Nieco mniej oczywiste są odpowiedzi na pytanie, dlaczego korzystną opcję stanowi nauka w szkole językowej. Istnieją inne sposoby na to, by poznać angielski – Lublin stwarza kilka możliwości w tym zakresie. Z czego wynika więc przewaga zajęć w wyspecjalizowanym miejscu?

Dobrze opracowany program

Wśród najpopularniejszych języków obcych niewątpliwie króluje angielski. Lublin umożliwia jego naukę na kilka różnych sposobów: poprzez korepetycje, tradycyjną edukację czy samodzielne przyswajanie słówek w przypadku osób średniozaawansowanych. Na tle tych metod wyróżniają się jednak zajęcia w szkole językowej. Niewątpliwym atutem takich miejsc jest jakość: wykwalifikowana kadra, przemyślany cykl nauczania, program dostosowany do możliwości grupy.

Z reguły w ofercie znaleźć można kilka możliwości. Szkoła językowa noProblem proponuje między innymi kursy systematyczne, przyspieszone, specjalistyczne, biznesowe. Nauka poprzedzona jest spotkaniem, w czasie którego słuchacz może zweryfikować swoje faktyczne potrzeby i wybrać najbardziej dogodną opcję. Niewielkie grupy lub zajęcia indywidualne – wszystko jest kwestią dopasowania.

Edukacja na czasie

Dla szkół językowych priorytetem jest wysoki poziom nauczania oraz zadowolenie uczestników zajęć – obie kwestie są zresztą powiązane. Nic więc dziwnego, że oferta nadąża za wymogami współczesności. Nowoczesne sale wyposażone w wysokiej klasy sprzęt, lektorzy na bieżąco podnoszący swoje kwalifikacje, dostosowanie analizowanych tematów do realnych sytuacji – to wszystko sprawia, że bariery językowe znikają, a uczestnicy w naturalny sposób wykorzystują angielski. W Lublinie można skorzystać z korepetycji u prywatnych lektorów, ale raczej nie będą one zaplanowane tak pieczołowicie.

Weryfikacja umiejętności

Nauka języka angielskiego prowadzona w niewielkich grupach – w przypadku szkoły noProblem to maksymalnie cztery osoby – pozwala na szybką weryfikację umiejętności. Informację zwrotną przekazuje nie tylko lektor. Można sprawdzić również, czy wypowiedzi są właściwie rozumiane przez innych kursantów. Przyjazna atmosfera kameralnego grona ułatwia werbalizację myśli i przełamywanie ewentualnego oporu.

Regularność i motywacja

Szkoła angielskiego noProblem działa w oparciu o ustalony plan zajęć. Słuchacz nie popadnie więc w pułapkę przerw przeciągających się w nieskończoność, co bywa największą bolączką edukacji na własną rękę. Systematyczne podejście pozwala utrzymać wysoki poziom motywacji i zapewnia bieżące poszerzanie wiedzy zgodnie z przyjętym planem. Zarówno na początkowych, jak i późniejszych etapach poznawania angielskiego ważny jest bieżący kontakt ze słownictwem i strukturami składniowymi.

Sprzyjające warunki

Kwestia optymalnych warunków do nauki jest uzależniona od indywidualnych preferencji każdego człowieka, jednak z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że cztery ściany własnego mieszkania nie zawsze sprzyjają skupieniu. Domownicy, nieproszeni goście, hałaśliwi sąsiedzi – to tylko niektóre czynniki, które mogą zakłócić edukację. Szkoła językowa to komfortowe sale i czas zarezerwowany tylko na język angielski. Warto spróbować i poczuć różnicę.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.