45-latka straciła 430 tys. zł inwestując w kryptowaluty

Mężczyzna padł ofiarą oszustwa na kryptowaluty
Mężczyzna padł ofiarą oszustwa na kryptowaluty | fot. Adobe Stock

45-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego padła ofiarą oszustwa kryptowalutowego, tracąc 430 000 zł po namowach nowo poznanego mężczyzny na Facebooku.

Przebieg oszustwa

Mężczyzna, udający Anglika przebywającego na kontrakcie w Danii, zdobył zaufanie kobiety, oferując rady inwestycyjne. Skłonił ją do założenia portfela inwestycyjnego i wpłacania oszczędności oraz pożyczek na konta kryptowalutowe.

Skutki manipulacji

Po próbie wypłaty środków okazało się, że musi uiścić „podatek” w wysokości 63 000 dolarów. Gdy zażądała zwrotu pieniędzy, oszust przyznał się do manipulacji.

pieniądze gotówka 100 200 500 złotych
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Wnioski i ostrzeżenia

To zdarzenie pokazuje, jak łatwo paść ofiarą manipulacji w Internecie. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i ograniczonego zaufania w kontaktach online.

Czy kiedykolwiek spotkaliście się z podobną sytuacją? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.