29-latek napisał na Twitterze o planach odebrania sobie życia. Dzięki policjantom udało się uniknąć tragedii

Napisał na Twitterze o planach odebrania sobie życia
Napisał na Twitterze o planach odebrania sobie życia | twitter.com

Policjanci kryminalni z Lublina uratowali 29-latka, który na Twitterze zamieścił wpis sugerujący zamiar odebrania sobie życia. Roztrzęsiony mężczyzna trafił do szpitala, gdzie została udzielona mu pomoc.

Wołał o pomoc w Internecie

We wtorek (11.04) do lubelskich policjantów dotarła wiadomość od jednego z użytkowników Twittera. Mężczyzna w przesłanym mailu poinformował, że jeden z użytkowników serwisu, którego obserwuje, zamieszcza niepokojące wpisy. W jednym ze wpisów napisał wprost o zamiarze odebrania sobie życia.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Policjanci przeanalizowali uzyskane informacje i bardzo szybko dotarli do autora wpisów. 29-latek okazał się być mieszkańcem powiatu lubelskiego.

Mężczyzna był roztrzęsiony. Podczas rozmowy z policjantami oświadczył, że nie może sobie poradzić z problemami. Wpis w mediach społecznościowych miał być wołaniem o pomoc wśród nieznanych mu osób – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mężczyzna przyznał, że gdyby nie przyjazd policjantów, w nocy zamierzał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze uspokoili 29-latka i na miejsce wezwali karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala. Po przetransportowaniu do placówki mężczyzna zamieścił kolejny wpis na Twitterze.

Niestety po tym wpisie przyjechało po mnie pogotowie i trafiłem na oddział. Strasznie się boję, dziwni ludzie tu chodzą. Nie powinno ludzi z depresją kierować się do takich miejsc. Za wszystkie słowa wsparcia dziękuję Wam. Można zawsze na Was liczyć – napisał 29-latek.

Gdzie uzyskać pomoc?

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Heh, psychiatria w Polsce leży i kwiczy, to niby gdzie mają trafiać ludzie z depresją?