28-latek mocował już linę do gałęzi, chciał targnąć się na własne życie. Uratowali go policjanci

Radiowóz jadący na sygnale
Radiowóz jadący na sygnale | fot. Dominik Wąsik

Szyba reakcja policjantów z Lublina uratowała 28-latka, który na terenie ogródków działkowych chciał targnąć się na własne życie. Gdy funkcjonariusze weszli na teren jednego z ogródków, mężczyzna mocował już linę na gałęzi.

Chciał się powiesić

W środę (1.03) na numer alarmowy 112 skontaktowała się kobieta, która oświadczyła, że jej bliski wyszedł z domu z zamiarem targnięcia się na własne życie. Zdaniem rozmówczyni 28-latek był bardzo roztrzęsiony. Według kobiety mężczyzna miał się udać w kierunku pobliskich ogródków działkowych przy ul. Jagiellońskiej.

Dyżurny od razu skierował we wskazaną lokalizację najbliższe patrole z 5. komisariatu. Mundurowi już po kilkunastu minutach odnaleźli zdesperowanego 28-latka. Mężczyzna mocował już linę do gałęzi i przygotowywał się do targnięcia na własne życie. Na szczęście mundurowi w porę udzielili mu pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Gdzie uzyskać pomoc?

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.