26-latek wyłudził od seniorki ponad 20 tys. zł. Wpadł, gdy wracał z pieniędzmi do domu

Policjanci zatrzymali 26-letniego kuriera, który odbierał od seniorów pieniądze z oszustwa
Policjanci zatrzymali 26-letniego kuriera, który odbierał od seniorów pieniądze z oszustwa | fot. KWP Lublin

W poniedziałek lubelscy kryminalni zatrzymali 26-latka, który wykorzystując metodę „na wypadek”, oszukał 84-letnią mieszkankę Puław na ponad 20 tysięcy złotych. Wpadł, gdy wracał z pieniędzmi do domu.

26-latek wpadł z pieniędzmi pochodzącymi z oszustwa

Do oszustwa doszło w miniony poniedziałek, kiedy na telefon stacjonarny 84-letniej mieszkanki Puław zadzwoniła kobieta podająca się za jej synową. Pod legendą spowodowania wypadku, pilnie potrzebowała pomocy. Poprosiła o pieniądze na „poręczenie”, by uniknąć więzienia.

Seniorka uwierzyła w historię i przygotowała pieniądze. O umówionej godzinie pod jej miejscem zamieszkania pojawił się młody mężczyzna, któremu wyrzuciła przez balkon pakunek z zawartością ponad 20 tysięcy złotych.

Policjanci ze specjalnej grupy śledczej powołanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie jeszcze tego samego dnia zatrzymali oszusta. 26-letni mieszkaniec województwa śląskiego, zatrzymany został w momencie, gdy z odebraną od seniorki gotówką samochodem wracał do domu. Oprócz pieniędzy policjanci ujawnili przy nim kilka telefonów komórkowych.

„26-latek typowany był przez kryminalnych z KWP, również do sprawy oszustwa, do którego doszło tydzień temu w Świdniku. W podobny sposób pieniądze straciła seniorka, która przekazała oszustom 60 tysięcy złotych” – mówi kom. Anna Kamola z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

26-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty oszustwa. Wczoraj został przez sąd tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.