21-latek usiłował powiesić się na sznurówce w parku. Przeszkodził mu w tym przechodzień

Godna postawa obywatela oraz szybkie i sprawne działanie puławskich policjantów pomogły uratować 21-latka, który w niedzielę w centrum Puław podjął próbę samobójczą. Policjanci zastali go śpiącego w domu.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu na terenie Puław. Do dyżurnego puławskiej komendy zadzwonił mieszkaniec, który poinformował, że młody mężczyzna usiłował popełnić samobójstwo wieszając się na ławce w centrum miasta.

 

– Uniemożliwił mu to przypadkowy przechodzień, który zerwał z szyi desperata sznurówkę. Gdy ten się ocknął, uciekł w nieustalonym kierunku. Przechodzień powiadomił o całym zajściu dyżurnego – mówi mł. asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej komendy.

 

Policjanci sprawdzili zapis monitoringu miejskiego, okazało się, że mężczyzna przemieszczał się po mieście, ale ostatecznie zniknął z pola widzenia kamer. Poszukiwania trwały. Jego wizerunek został rozpowszechniony wśród stróżów prawa.

 

Na podstawie zapisu z monitoringu, jeden z policjantów ruchu drogowego rozpoznał w niedoszłym samobójcy mieszkańca podpuławskiej wsi. – Na miejsce wysłano patrol, ale właściciel posesji oświadczył, że syna nie ma w domu. Policjanci nie dali się zbyć, poprosili mężczyznę o sprawdzenie pomieszczeń w domu – wyjaśnia mł. asp. Rej-Kozak.

 

Jak się okazało w jednym z pomieszczeń policjanci zastali śpiącego poszukiwanego. Wybudzony, potwierdził próbę samobójczą, jako powód takiego zachowania podając problemy osobiste. Po konsultacji z lekarzem, 21-latek został przewieziony do szpitala.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.